Skocz do zawartości

Zabijali Niemców z zemsty


pomsee

Rekomendowane odpowiedzi

A co sądzicie o zbrodni dokonanej na bezbronnej ludności niemieckiej w 1939 roku w Bydgoszczy przez oddziały Wojska Polskiego.?Zginęło tam według danych niemieckich kilkadziesiąt tysięcy bezbronnych Niemców.
Czy uważacie,że żolnierze Wojska Polskiego to zbrodniarzę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie propagandy niemieckiej.Hitler nakazał zwiększenie tej ilości do ponad piędziesięciu tysięcy i nakazał w odwecie stracenie wielu Polaków,którzy w większości nie mieli z tą sprawą nic wspólnego.To jest właśnie Niemiecka sprawiedliwość.

abijali Niemców z zemsty.Zabójcami byli młodzi funkcjonariusze doświadczeni piętnem wojny, śmiercią bliskich, pobytem w obozach koncentracyjnych czy przymusową pracą. Pałali chęcią odwetu i z ofiar stali się katami"
Niektórzy z Was nazywają jednak tych ludzi zbrodniarzami mówiąc,że zbrodniarz pozostanie zbrodniarzem.
Więc chciałem spytać czy żołnierze Wojska Polskiego to też są zbrodniarze?
Bo Niemcy tak powiedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowimy o propagandzie tylko o faktach.zajrzyj do definicji zbrodni wojennej to sobie odpowiesz. jesli żołnierz popełnia czyn uznany za zbrodnie wojenną to jest zbrodniarzem. konwencje wojejene to określają. więc dotyczy to każdej nacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie czytania książki SS przestroga historii".Skończyłem rozdział o obozach koncentracyjnych.
Moje wypowiedzi mogą być stronnicze.Więc chyba nie powinienem wypowiadac się ani w tym ani podobnych do tego tematach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie