Skocz do zawartości

Kolekcje WHW


Kopacz1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Swoja droga kol. KOPACZ1 nie rozumiem zroznicowanie cenowego. Kiedys zamierzalem kolekcjonowac WHW i w celu jakiegokolwiek doliczenia sie egzemplarzy w danej kolekcji znalazlem ciekawa niemiecka stronke z tym ze byla ona bardziej zalozona z zamiarem hadlu niz katalogowania. Ciekawosta ktora zwrocila moja uwage bylo to ze ceny zimowek z kolekcji slawnych niemieckich postaci" oraz szklane miasta" byly uzaleznione od koloru. Dziwaczne bylo to ze biale byly najtansze a pol zartm pol serio im bardziej pstrokaty kolor tym drozsze :) Czy masz moze informacje o jakims katalogu poswieconym wylacznie zimowka? moze cos w wersji pdf albo gdzies na stronie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnio za katalog trzeba zapłacić 25 euro + koszty
odnośnie kolekcjisławne niemieckie postacie" to wyprodukowano wszystkich 45.994.333szt.Najdroższym w tej kolekcji jest Adolf Hitler" 20 euro który wg.katalogu został wydany jako jedyny w jednym kolorze - biały
reszta kształtuje się od 4 do 8euro.Kolory - biały,niebieski,brązowy,zielony,czerwony,pomarańczowy,bursztynowy,szary,fioletowy etc.Wiadomo cennik na kieszeń niemca,na nasze warunki trzeba brać poprawki.Obserwując różne aukcje na naszym rynku doszedłem do wniosku że nie ważna jest rzadkość danego fantu tylko co on przedstawia,np A.H. runa czy swastyka budzą u wielu chęć posiadania co podnosi sztucznie cenę.
Pozdrawiam kopacz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.KWHW,zbiórka uliczna w całej rzeszy pod hasłem Dzień Wehrmachtu"
22.i 23 marzec 1941
zorganizowana przez NSKOV,NSRKB,DRK i RTB
kolekcja składa się z 12 figurek
1.(na zdjęciu) Panzerspahwagen(Halbkettenfahrzeug)
2.Kabelverleger zu Pferde
3.Meldereiter
4.Schwerer Morser
5.Panzerabwehr-Kanone (Pak)
6.Nebelwerfer
7.Schwere Fliegerabwehrkanone (Flak)
8.Dornier-Kampfbomber
9.Sturzkampfflugzeug Ju 87 (Stuka)
10.SegelschulschiffGorch Fock"
11.Minensuchboot
12.Schwerer Kreuzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie Hitlera" napisałem to co podaje katalog,oczywiście może są wyjątki i błędne opisy ale nie ma co nad tym rozmyślać ja mam kilka odmian WHW które nie są ujęte w katalogu.Producentów było w rzeszy bardzo dużo i nie wszystkie odmiany zostały odnotowane.Spotkałem się nie jednokrotnie z np porcelankami które były ręcznie malowane i widać że kogoś poniosła fantazja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie