Skocz do zawartości

Kolekcje WHW


Kopacz1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 507
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam.Jako kompletny laik w temacie WHW miałbym takie pytania.Z tego co zrozumiałem to chodzi o zbiórki pieniędzy?Czyli jak ktoś wrzucił coś do puszki to dostawał taki znaczek?Czy można rozwinąć ten skrót niemiecki i podać jego polskie tłumaczenie?Czy te zbiórki odbywały się codziennie?

Pozdrawiam
riteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze WHW sa bardzo czestymi trafieniami zwykle na smietnikach z epoki. Trudnosc w ich zbieraniu polega na tym ze chyba niedokonca wiadomo ile ich odmian wyprodukowano z czego kazda odmiana liczyla po kilka / kilkanacie wzorow np.ludzikow :) pomijam fakt whw w formie szklanej ktore wychodzily w kilku kolorach :) smiesznym faktem jest ze niekiedy ceny sa wysokie jak na taki fant i wachaja sie od 5-25zl za sztuke z czego ta gorna kwota jak dla mnie jest zawyzana. Generalnie fant ciezki do zbierania chyba ze uprzemy sie na jedna lub kilka seri ktore szczegolnie sie nam podobaja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może temat rozjaśnie bardziej,to co do tej pory jest prezentowane to podstawowe zimówki"które były rozprowadzane w całej rzeszy.Od października 1939 nazwa się rozszerza o Kriers" czyli KWHW.Dochodzą jeszcze WHW landowe czyli z danego regionu,potem wydawane przez inne organizacje np.VDA która wydawała duże serie,DJH,DRK,Reichsmutterdienst,Hilfswerk Mutter und Kind,Erntedank,Innere Mission,Volksbund Deutsche Kriegsgraberfursorge,Adolf-Hitler-Spende,DiverseSpendenabzeichen itp.
Myślę jak temat się przyjmie to i kolekcjonerów przybędzie bo naprawdę jest co zbierać,z identyfikacją jakoś daje rade i myślę że ktoś dzięki tej kolekcji posegreguje swoje zbiory.
pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuje.Przynajmniej jak teraz zobaczę taki skrót to będę wiedział o co chodzi.Ja osobiście się z czymś takim nz żywo" nie spotkałem.Raz widziałem na filmie dokumentalnym jak przypinają komuś do klap marynarki takią miniaturową książeczkę z Hitlerem.Z tego co widzę było to chyba własnie WHW.

Pozdrawiam
riteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie