Skocz do zawartości

Panzer'39 - wraki - część czwarta


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 401
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
przemope fotka z 21:55:30 przedstawia PzKpfw IV Ausf. D, a takie w Polsce nie brały udziału w walkach bo ich jeszcze nie produkowano. Co do PzKpfw III Ausf. E z 21:55:55 to nie mam pewności. Sądzę jednak że oba zdjęcia przedstawiają widoczne na fotce z 21:55:55 dwa wraki i raczej nie pochodzą z Polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jotes wóz jak najbardziej książęcy" jednak co do przestrzeliny to stawiam na 37 mm. Ale nie o tym chciałem napisać. Uściślając informacje w tym temacie, czołgi von Ratibora należały do 2 plutonu 2 kompanii I batalionu 11 pułku pancernego. Ostatnio udało się dojść jak był zorganizowany II batalion tego pułku (za sprawą Domen123). W skład tego baonu wchodziły kompanie 5, 6 i 7. 5 i 7 to były kompanie lekkie (17 Pz. 35 i 5 Pz. II ), natomiast 6 to kompania średnia (14 Pz. IV i 5 Pz. II). Jeśli przez analogię I batalion miał podobną organizację (komp. 1, 2 i 3), to kompanią średnią mogła być 2 kompania. Pachniało by wtedy małą sensacją" i wyjaśniało zdjęcie wraku typu Pz. IV. Czołgi 2 plutonu mogły być typu Pz. IV .Właściwie wszystkie polskie opisy tego starcia umiejscawiają tam 3 czołgi Pz. 35, jednak nie poparte jest to żadnymi wiarygodnymi danymi na ten temat. Polskie relacje mówią tylko o 3 czołgach z armatami i że nie były takie wielkie, co właściwie nic nie wyjaśnia (chociaż sugeruje właśnie czołgi Pz. 35). Wydaje mi się jednak że moja hipoteza może być prawdziwa. Jeśli ktoś z szanownych forumowiczów zna strukturę organizacyjną I batalionu 11 pułku pancernego to byłbym wdzięczny za info na ten temat (właściwie wystarczy informacja który numer miała komp. średnia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres u Niehostera wskazuje ze srednia kompania byla pierwsza. Ale jezeli sie myli co do 1ego baonu (zaklada ze wszystkie baony pulku mialy jednakowa organizacje), to moze sie jednakowo mylic co do 2ego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie