Skocz do zawartości

Bitwa pod Kockiem


Robi65

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
Bitwa pod Kockiem nadal czeka na porządne opracowanie. Ciagle mało wiemy o działaniach SGO Polesie. Dzieki temu ze zyjemy w nowej rzeczywistosci nasza wiedza poszerzyła sie juz sporo o działania Grupy przeciwko Armii Czerwonej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie zadac wydawnictwu Inforteditons retoryczne pytanie kiedy ukaze sie ksiazka. Odpowiedz prac.: obstawiam pierwsze półrocze". Jasna sprawa ze gdyby premiera" nastapila po 1.IX.2009 to bylaby kicha troche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Mija pol roku od ost. mojego postu w tym watku i... ksiazki nadal nie ma. Nie wiem czym jest do konca cud, ale mysle ze cud nastapi wtedy jesli ksiazka ukaze sie w 70 rocznice Wrzesnia.
Ciekawe czy w ogole zaczeli ja pisac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiegalem dwa razy takiej info od zrodla i nie wiedza. No bo jak mozna wiedziec kiedy ksiazka bedzie wydana skoro nie zostala napisana? Pozostaje tylko miec nadzieje ze nie bedzie to przepisywanie ksiazki Wroblewskiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

względność i relatywność języka określeń miejsca...

podzamcze - nie oznacza lochów - chociaż poniżej zamku"
każdy most może mieć dwa przedmościa - a w nazwach lokalnych występuje Przedmoście i Zamoście - a wynika to z domyślnego punktu odniesienia

określenie pod Częstochową" znaczy w okolicy"...
czyli w obszarze gdzie można stwierdzić obecność Częstochowy" - dawniej - gdzie było widać wskazany obiekt (z czasów przed mapowych)... gdyż wtedy o orientację wyznaczały widoczne punkty terenowe...

Bitwa nad ..." też ma kilka znaczeń...
wprost - np nad Londynem - powietrzna
pośrednie hist. - nad Bzurą - dosł na brzegach Bzury - wiemy, że będzie to wyżej
zorientowane w środowisku map z Pn na 12 - Bitwa nad ..." - a Północ od ... " i w tym kontekście - w prawo od" znaczy na Wschód itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pod Krakowem to przy fontannie...
ale domyślam się, że istnieją gdzieś" na tyle duże i wysokie, że określenie pod" by zadziałało...
np pod Ratuszem" w zależności od wymiarów... prawidłowe lub pretensjonalne...

ale pod Reichstagiem" już nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie