Skocz do zawartości

Osprey w Polsce


Piett

Rekomendowane odpowiedzi

Poniekąd znana wielu osobom seria będzie wydawana w Polsce. Teraz ukazały się dwie pozycje:

Moskwa 1941. Pierwsza porażka Hitlera
Termopile 480 p.n.e. Ostatnia walka Trzystu

Na teraz zapowiadane są teraz kolejne:
Lützen 1632. Apogeum wojny trzydziestoletniej
Kałka 1223. Najazd Mongołów Czyngis-chana na Ruś
Adrianopol 378. Goci rozbijają legiony Rzymu
Austerlitz 1805. Losy imperiów
Konstantynopol 1453. Upadek Bizancjum
Trafalgar. Ukoronowanie zwycięstw Nelsona
Farsalos 48 p.n.e. Cezar i Pompejusz – starcie dwóch potęg
Gallipoli 1915. Bezpośredni atak na Turcję
Poitiers 732. Karol Młot zatrzymuje islamską falę

http://www.historiaosprey.pl/index.php?id=2

Cena książek to około 30 zł (w sklepie na Świętokrzyskiej widziałem je dziś w cenie 28 zł każda). Każda publikacja miała około 100 stron.

Niestety na razie nie widać w zapowiedziach książek skupiających się na bardziej konkretnych tematykach z tej dużej serii, opisującej różne formacje wojskowe, taktykę, wyposażenie i td. Ale może i tak dobry znak:)

Co sądzicie o tej serii, tj. te osoby które czytały coś lub nawet zbierają może pozycje z tej serii. Dobre pozycje, czy też wg. was raczej zbyt ogólnikowe i td. porównując np. niektóre pozycje z tej serii z np. ilością informacji w innych publikacjach, jak np. Historyczne Bitwy Bellony i td.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila z Libronu na temat wydawnania innych serii Ospreya. Napisali że chcą wydawać każdą serię 9pytałem akurat o Warriors"), ale powiedzieli że z zakupem kolejnej serii poczekają do połowy następnego roku, patrząc na razie jak sprzedadzą się obecne Kampanie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Na radzie informację należy traktować jako niepotwierdzoną ale dzisiaj w jednej księgarni pytając się sprzedwcy czy wie coś o terimie ukazania się kolejnego tomiku Opsreya dowiedziałem się ciekawego newsa. Rzekomo Libron/Bellona (nie wiem do końca czy one współpracują bo były razem wymienione), gdzieś od września mieliby oprócz kolejnych cześći Kampanii" dodać do oferty przynajmniej jedną serię Ospreya. Oczywiście jako ze informacja z z drugiej ręki" można tylko zgadywać że chodzi o coś porkoju Elite, Warriors albo Men at Arms. Niby pogłoska ale ziarno prawd w tym może być, bo jak na razie ostatni znany numer Ospreya z serii próbnej" zapowiadany jest właśnie na lipiec albo sierpień. Za jakiś czas pewnie będzie coś wiadomo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Plotki o których powiedziałem niegdyś o jakichś" Ospreyach w okolicach września 2009 potwierdziły się w ostatnich dniach.
[url]http://amercom.com.pl/strony.php?kod=wb2ws[/url]
[url]http://amercom.com.pl/strony.php?kod=wbh[/url]

Na okładkach numerów zapodane zaplanowane na dzień dziś dzień numery w obu seriach:

Seria 1
1. Polska 1939
2. Dania i Norwegia
3. Francja
4. Bitwa o Wielką Brytanię
5. Operacja Compass
6.Pearl Harbor
7. Tobruk
8. Operacja Barbarossa"
9. Kreta
10 Moskwa
11 Guadalcanal
12. Midway
13. Saint Nazaire
14. Dieppe
15. Rajd Doolittle'a
16. El-Alamejn
17. Stalingrad
18 Sewastopol
19. Al-Ghazala
20. Kursk
21. Tarawa
22. Przełęcz Kasserine
23. Ardeny
24. Arnhem
25. Operacja Bagration
26. Operacja Cobra
27. Dzień D
28. Peleliu
29. Powstanie Warszawskie
30. Monte Cassino
31. Saipan i Tinian
32. Guam
33. Caen
34. Wyspy Marshalla
35. Falaise
36. Normandia
37. Anzio
38. Zatoka Leyte
39 Wyzwolenie Paryża
40. Linia Zygfryda
41. Kraina Renu
42. Iwo-Jima
43. Okinawa
44. Meiktila
45. Remagen
46. Sforsowanie Renu
47. Berlin
48. Japonia

Seria 2
Maraton 490
Termopile 480
Syrakuzy 413
Aleks Wlk 334-323
Kanny 216
Spartakus 73 - 71
Farsalos 48
Filippi 42
Akcjum 31
Adrianopol 378
Hastings 1066
I Krucjata
II Krucjata
III Krucjata
Kałka 1223
Nikopolis 1396
Grunwald 1410
Orlean 1429
Konstantynopol 1453
Kawankajima 1453-64
Malta 1565
Lepanto 1571
Wlk Armada 1588
Korea 1592-98
Osaka 1615
Lutzen 1632
Marstoon Moor 1644
Wiedeń 1683
Boston 1775
Nowy York 1776
Saratoga 1777
Gibraltar 1779-83
Marengo 1800
Austerlitz 1805
Trafalgar 1805
Jena 1806
Lipsk 1813
Waterloo 1815
Alamo 1836
Gettysburg 1863
Little Big Horn 1876
Pekin 1900
Londyn 1914-17
Gallipoli 1915
Powstanie Wielkanocne 1916
Jutlandia 1916
Somma 1916
Verdun 1916
Kaiserschlacht 1918
Hiszpania 1936-39
Ebro 1938
Inchon 1950
Korea 1950-53
Khe Sunh 1967-68
Wojna sześciodniowa 1967
Tet 1968
Yom Kippur 1 i 2 cześć
Falklandy 1982
Pustynna Burza 1991
Wojna na Bałkanach 1991-99

Narzekając jak na Polaka przystało - szkoda że to nie np. Elite bądź Men at Arms ale kto wie czy nie zachęcą się do wydawania innych serii jeśłi to się dobrze sprzeda?

Z wyliczeń wynika że jeszcze w obu seriach nie są wymienione wsyztskie numery które się ukażą wg. wymienionej liczby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Obecnie na stronie jest info że:
Numer 2. wraz z filmem DVD
"Kolor wojny odc.2
w sprzedaży od 12 września 2009 r."
Część druga ma zawierać:
2. DANIA i NORWEGIA 1940
Front skandynawski
oraz
odc.2 z serialem Kolor wojny"
Twarzą w twarz, Skandynawia-zapomniany front

Druga część filmu dokumentalnego Kolor wojny" to opowieść o tych, którzy z bronią w ręku zmagali się z wrogiem, doświadczając jednego z najbardziej traumatycznych przeżyć, jakie zna psychika człowieka. Dla nich każdy kolejny dzień był walką - walką, w której przegrani tracili życie.
Film Skandynawia - zapomniany front"opowiada o dwóch kampaniach okresu II wojny światowej - radzieckiej napaści na Finlandię i niemieckiej inwazji na Danię i Norwegię. Obraz pokazuje mało znane polskiemu widzowi wydarzenia z wojny zimowej, podczas której niewielka armia fińska stawiała dzielnie czoła wojskom potężnego sąsiada, ukazane są też przyczyny i przebieg działań podczas ataku Niemiec na Norwegię i Danię w kwietniu 1940r.
pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj sprawiłem sobie drugą książkę z serii Wielkie bitwy historii".Książka nosi tytuł I wojna w Zatoce Perskiej". Książki jescze nie przeczytałem, ale siedząc sobie wczoraj w spokojne popołudnie przekartkowałem ją sobie powoli. Zwróciłem szczególną uwagę na zamieszczone zdjęcia i niestety doszukałem się kilku błędów:

s. 38- Z lotniskowca USS Independence" staruje A-7 Corsair. Wszystko ładnie , tylko-że zdjęcie zamieszczono w lustrzanym odbiciu (przepraszam fotografików, ale nie wiem jak się to prawidłowo nazywa)- spójrzcie na napis Navy na kadłubie Corsaira.

s.40- podpis obok zdjęcia mówi,że to F-14 uwieczniony w filmie "Top Gun wznosi się w powietrze , rozpoczynając kolejny patrol nad amerykańską grupą bojową lotniskowca " Tymczasem zdjęcie przedstawia F-18 z VFA-147 z lotniskowca USS Nimitz przelatującego gdzieś nad lądem

s.42- Fotografia przedstawia okręt MCM klasy Hunt. W opisie przedstawiono krótki opis tej jednostki nazywając ją statkiem potem okrętem. Wg opisu- Pięć takich statków wraz z ze swym statkiem macierzystym HMS "Herald pełniącym rolę okrętu wsparcia logistycznego,wzniosło nieoceniony wkład w działania...."

s. 44 Na zdeciu pokazano EA-6B Prowler w locie. Podpis obok zdjęcia identyfikuje go jako A-6 Intruder.

To takie moje uwagi skreślone niejako na gorąco. Prosze ich nie traktować jako wymądrzanie sie jakiegoś nadętego buca, który tylko potrafi krytykować innych. Myślę ,że tym z nas których interesuje ta tematyka zależy na merytorycznej poprawności publikacji. Fajnie by było,żeby brali je także pod uwagę wydawcy. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W najnowszym numerze Wojna na pustyni 1940 Operacja Compass" zamieszczono na płytce DVD obok filmu Wojna na pustyni" bardzo ciekawy film Rozkaz: spocznij". Opowiada o zapleczu" wojennym żołnierza amerykańskiego jak jedzenie, picie, listy, odpoczynek, czy rozkosze cielesne :-)) bardzo rzadko przedstawiane tematy wojenne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ostatni numer Operacja Barbarossa 1941" jak wynika z podpisu jest autorstwa polskich historyków!!! Czy wersja oryginalna jest też przez nich napisana? Nie sądzę. Ciekawe więc dlaczego na polski rynek mamy poskich autorów??? A jeśli jednak byłaby to prawda, że są także autorami wersji anglojęzycznej to dobrze by o nich świadczyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, materiał ilustracyjny do Barbarossy jest dobrany raczej swobodnie - mamy np. zdjęcie T-34 wz. 1943 czy też T-34 na kołach z wewnętrzną amortyzacją.
No i 122 mm haubicę wz. 1938 (M-30) podpisano jako 122 mm armatę wz. 1937 (A-19).

Pzdr

Grzesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie