Jump to content

fisher F5 czy rutus proxima??????


piotr777

Recommended Posts

  • 1 month later...
pozdrawiam

fisher F4 i fisher F5 posiadają tryby dynamiczne do szukania z zastosowaniem dyskryminacji oraz tryby AutoTune do szukania wszystkich metali bez możliwości dyskryminacji. Fisher F5 ma dodatkowo możliwość identyfikacji w trybie AutoTune. Nie są to tryby statyczne które w tych sprzętach nie występują, w trybie statycznym posiadają namierzanie Pinpoint i teoretycznie można w tym trybie prowadzić poszukiwania ale ta funkcja do tego nie służy.
Ogólnie tryby AutoTune służą do szukania większych przedmiotów, głębiej zakopanych.

pozdrawiam
valdeck2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Witam!!
Co prawda z F5 nie miałem do czynienia, natomiast posiadam PROxime i jeżeli skłaniasz się ku monetkom i kolorowej drobnicy to przy odpowiednich ustawieniach proxi" to odkurzacz na takie rzeczy. Sam zebrałem tym sprzęcikiem sporo imponujących fantów na zaskakującej głębokości.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za info, wydaje mi się z postów ze raczej nikt nie zna F5, a proxima ma dobrą markę.

Longwood, zastanawiałem się nad ACE, ale wiem że prędko nie kupię następnej wykrywki więc wolałbym coś ciut lepszego od razu a mam do wydania circa 1,5 tysia.
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Witam!
bryan100- nie używam słuchawek
dzieci3- masz rację że z tą dyskryminacją na " to może lekka przesada i zdaję sobie sprawę że prawdopodobnie czasem omijam ciekawą militarkę ale jednak priorytetem jest dla mnie kolorowa drobnica, monetki. Poza tym już w jakimś wątku pisałem że z natury jestem dosyć leniwy i wole wiedzieć po co się schylam :)) Jednak wolę unikać urwiłapek" i wiele nieciekawych śmieci. Podałem typowe ustawienia na kolorek na których śmigam.
Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Niestety ustawienia często zmieniałem (głównie czułość). Warunki były dosyć trudne bo luźny piasek to był tylko na 10 cm, głębiej nastepne 10 cm zamarzniętego piachu a potem mokry piach z morska wodą. Proxima w takich warunkach czasem dawała błędne sygnały przy max. czułości. Wystarczyło zmniejszyć czułość i od czasu do czasu ponownie dostroić do gruntu.
Link to comment
Share on other sites

Podłączę się do tego tematu.
Właśnie myślę nad zmianą sprzętu i mam dwa typy PROxima lub Whites 5900/6000. Jak myślicie który będzie lepszy. Whites to stary model już nie produkowany, PROxime można kupić nówkę. Jednakże Whites to sprzęt sprawdzony i nie starzejący się. Mam kilkuletnie doświadczenie głównie z Tesoro i preferuje właśnie analogi. Kilku znajomych ma PROxime i mnie na nią namawiają... sam już nie wiem. Dodam że w 95% szukam kolorków, militarka nie leży w kręgu moich zainteresowań.
Który z tych dwóch wykrywaczy byście wybrali?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information