Skocz do zawartości

Do właścicieli mauserów


kurkow

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem
Czy dysponuje ktoś z was może rysunkami technicznymi mausera 98k, albo czy mógłby je zrobić?
Usiłuję robić sobie replikę mausera, ale jedyny przydatny rysunek nie jest idealny
http://www.mauser98k.internetdsl.pl/scheme/rystech.JPG
Chodzi o to, ze tutaj to jest po prostu zwykła kanciasta decha.
Wyciąłem wszystko tak jak trzeba, ale na tym rysunku nie ma uwzględnionych wszystkich tych uwypukleń i wcięć na kolbie. Usiłowałem zrobić to tak a oko", ale dałem sobie spokój, bo nie wiadomo co to z tego wyjdzie. Jakby ktoś zrobił, bądź znalazł jakieś porządne rysunki, to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też instrukcja remontowa, wprawdzie do Mosina i po rosyjsku, ale może się przyda.

http://sniper.nnov.ru/download.php?manual_mosin_remont.djvu

W oknie naciskasz prawym przyciskiem myszy na słowo ссылке" i wybierasz zapisz element docelowy jako"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba sosna, ale głowy nie daję. W każdym razie na pewno jakieś miękkie to drewno. Chwilowo jednak nie chodzi mi o jakiekolwiek super walory Mausera. Jeżeli teraz uda mi się zrobić z tego coś przypominającego oryginalnego k98, to następnym razem już zabiorę się za to w pełni profesjonalnie.
Na razie wygląda to tak, ze mam kolbę grubości 3 cm. Według opisu z jednej strony powinna mieć grubość 6 cm, czyli będę musiał dokleić jeszcze raz tyle, a później wziąć się za szlifowanie i te inne bajery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolba z sosny ?!

Z żadnego iglastego drewna.

Kolby robi się z drewna liściastego. O ile pamięć mnie nie myli kolby przedwojennych naszych i niemieckich Mauserów robiono z Buka a konkretniej ze sklejki bukowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co bawić się w pracochłonne robienie elementów drewnianych, kiedy można dokupić gotowe profesjonalnie wytoczone kolby drewniane do wielu typów broni.
Nie licząc oczywiście oryginalnych kolb drewnianych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też Ci odpowiem
Zapomnij o samodzielnym wykonaniu łoża do mausera to co pokazałeś to porażka.
Tylko profesjonalna replika lub oryginał i zapomnij o sprawnym zamku czy innej istotnej części broni bo możesz mieć kłopoty.
W łoże pakujesz odlew np. od frankowskiego i masz broń na rekonstrukcje
Jacek
A to mój wz 29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie