Jump to content

Karton i tektura


Recommended Posts

Posted
Chciałbym zapytać czy wiecie jak wyglądała w przedwojennym Wojsku Polskim kwestia kartonów. Czy ich używano, np w PCK ? co w nie pakowano itp. Każda informacja jest dla mnie cenna, a zdjęciowa dwakroć cenna :)
Pozdrawiam Bohaterską Załogę !
Posted
Nie spotkalem sie z czyms takim. Sadze ze w wojsku gdzie podstawa transportu w linii jest otwarty, nieresorowany woz, tego rodzaju opakowanie nie bylo wystarczajaco odporne. Kartony takie jakie byly to raczej opakowanie malych obiektow (jak naboje lub zarowki do latarek) ktore nastepnie bylo pakowane do drewnianych lub stalowych skrzyn albo odpowiednich futeralow (w wypadku czesci zapasowych).

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information