Jendrass Posted August 12, 2008 Author Posted August 12, 2008 Chciałbym zapytać czy wiecie jak wyglądała w przedwojennym Wojsku Polskim kwestia kartonów. Czy ich używano, np w PCK ? co w nie pakowano itp. Każda informacja jest dla mnie cenna, a zdjęciowa dwakroć cenna :)Pozdrawiam Bohaterską Załogę !
makul Posted August 12, 2008 Posted August 12, 2008 w tekturowe pudełka pakowano m.in. naboje do mausera - czyli jak widać używano takiego wynalazku jak karton.
Jendrass Posted August 12, 2008 Author Posted August 12, 2008 Wiem, widziałem w muzeum. Chodzi mi o jakieś większe gabarytowo kartony.
Gebhardt Posted August 14, 2008 Posted August 14, 2008 Nie spotkalem sie z czyms takim. Sadze ze w wojsku gdzie podstawa transportu w linii jest otwarty, nieresorowany woz, tego rodzaju opakowanie nie bylo wystarczajaco odporne. Kartony takie jakie byly to raczej opakowanie malych obiektow (jak naboje lub zarowki do latarek) ktore nastepnie bylo pakowane do drewnianych lub stalowych skrzyn albo odpowiednich futeralow (w wypadku czesci zapasowych).
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.