Jump to content

Jeszcze z rok temu były...


aegirsson

Recommended Posts

Posted

Warszawa, nieopodal ul. Solec, nosi tytuł Chwała Saperom, składa się z 3ech części
- Saper, j. w.
- Trzech Saperów wbijających pal przy budowie poniatowszczaka, stoi nad Wisłą
- Płyta - płaskorzeźba, w przejściu podziemnym pod Wisłostradą, przedstawiająca kościuszkowców niosących pomoc powstańcom we wrześniu '44

Posted

całość powstała bodajże w 75
pomni, a w zasadzie pomniki wykonane częściowo w Warszawie w ZM Wola, d. im. nowotki, a część w Stoczni remontowej w Gdyni

Posted
Witam . Kolego Aegirsson , obawiam się że most Poniatowskiego ma starszy rodowód niż ro 1945 (1905-13). Przy powojennej odbudowie zachowano stare filary . Mogę się mylić ale za wzor tego pomnika posłużyło zdjęcie wykonane przy budowie przeprawy na Nysie przez żołnierzy II-ej armii Wojska Polskiego
Pozdrawiam .
Posted
Chyba ci żołnierze z 2. Armii WP, którzy budowali tę przeprawę o których piszesz satron, są na sławnym zdjęciu wkopywania słupa granicznego ( 6 bat. pont. - most. (?) ).

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information