Skocz do zawartości

obiekty w Mielnie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
Witam!zdobyłem trochę więcej info na temat tych obiektów.Zbudowane zostaly w latach 1940-41.oddalone są od siebie o ok.200m.nie jest ścisle ustalone jakie miały przeznaczenie.najcześciej mówi się,że była to prochownia"-skład amunicji i materiałów wybuchowych,lub było to stanowisko obserwacyjne jednostki w Unieściu.dwa otwory okienne w obydwu obiektach mają wym.1,14 x 0,52 metra.ściany mają 50cm grubości,stropy wzmocnione stalowymi belkami.Nadal pozostaje(przynajmniej dla mnie)zagadką brak wejść-chyba,że ten nadmorski las kryje jeszcze coś.Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejdź sie lasem z Mielna do Mielenka - jest taka droga leśna wychodząca koło obozu kolonijnego Zakładów Azotowych Tarnów, cała trasa to gdzieś ze 2 -3 kilometry :) (dalej ta droga wiedzie w kierunku Chłopów i podajże Sarbinowa, o ile dobrze pamiętam ) - w każdym razie tam też jest fajny duży bunkier deczko rozbabrany :) jak jeździłem na kolonie tam masę lat temu to codziennie prawie koło niego przechodziliśmy :) (szczegółów więcej nie podam, bo już słabo pamiętam, może to być też jeden z tych dwóch :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
nie mogę znależć tego wątku na tym forum.sugerujesz baterię przeciwlotniczą.Ale środki ogniwe mobilne czy stacjonarne,powiedzmy ufortyfikowane?Może więc kolejne,mniej znane obiekty w tym terenie?ten tekst brzmi może jak powiedzenie:widzisz to co chciałbyś widzieć,ale co tam.w tym temacie pytań nigdy za wiele,a brak jednoznacznych odpowiedzi jeszcze bardziej pobudza do wypadów w teren.Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
To teren dawnej baterii przeciwlotniczej. W latach sześćdziesiątych stała tu jeszcze stalowa wieża obserwacyjna lub maszt (niestety zdania są na ten temat podzielone). Jeżeli chodzi o ukształtowanie terenu to nie do końca wiadomo co pozostało po baterii, a co po pobliskim gródku późnośrednowiecznym (wgórze motte") - dużo ciekawszym pod względem architektury obronnej. Schrony, które wspominacie są typowe nad Bałtykiem - dla porównania choćby zdjęcia z baterii w rejonie Wolina - książka Laskowskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 4 months later...
Witam. Prawie identyczne obiekty znajdują się w okolicy Świnoujścia a mianowicie jeden w lesie przy drodze z ronda w Łunowie do przeprawy promowej Karsibór droga krajowa 93 a drugi w samym Karsiborze - trzeba przejechać mostem na wyspę Karsibór i pojechać około 1km za kościół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie