Skocz do zawartości

Tłuszcz i okolice


piotr777

Rekomendowane odpowiedzi

Racja a nawet na polach można się oszukać. A w Jadowskim lesie raz odkryłem taki śmieszny talerzyk aż mi się zimno zrobiło i zrezygnowałem z odwiedzania tego lasu na dobre. Dużo bezpieczniej jest na polach i przy tym pozostanę po za tym zbieram tylko i wyłącznie drobnicę więc do lasu mnie za bardzo nie ciągnie jedyne drogi leśne sprawdzam bo tam sporo fantów się trafia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Prowadząc poszukiwana w tym terenie naprawdę trzeba zwracać uwagę na te śmiercionośne pozostałości po II WŚ
Wracając do tematu poszukiwania będę prowadził też w starych miejscowościach na podstawie relacji mieszkańców. Bywa często, że nie ma wzmianki np. o karczmie, brak jej na mapach a taka później się okazuje była w danym miejscu. Takie informacje dostaje się zazwyczaj od miejscowych. Z tego co wiem z innego forum z samego Tłuszcza jest dużo poszukiwaczy i co ciekawsze fanty już wygrzebali. Niedługo pozostanie chodzić metodą raz przy razie pólko za pólkiem :) Miejsc na pewno jednak nie zabraknie. ACE 150 ma chyba słabiutką dyskryminację ale spotkałem opinie, że poza pinpointem niczym się od ACE 250 nie różni.
A jak np. z hełmami, bagnetami itp. radzi sobie? bo w 250 można chodzić na wciśniętym pinpoint i wtedy głeboko łapie sygnał.

Fotka na to trzeba uważać bo później niema co zbierać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak na ACE jeszcze nie udało mi się znaleźć ani Chełmu ani Bagnecika
Właśnie chodzi o jego dyskryminację jest praktycznie zerowa nawet centymetrowy kawałek drutu aluminiowego sygnalizuje że to hehe Silwer a nawet Gold!!
Ale już się do tego przyzwyczaiłem i kopię wszystkie (prawie ) sygnały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to naprawdę się namęczysz z szukaniem. Ace 250 z opinii znajomych wiem, że wykopywali manierki hełmy więc to kwestia sprzętu i ustawień. Masz rację zmieniaj lepszy sprzęt to lepsze znaleziska ja kiedyś szedłem ze swoim starym wykrywaczem a za mną znajomy minelabem i zbierał to co ja przeoczyłem aż wstyd ile człowiek przeoczył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę masakra myślałem, że ja się muszę mocno nakopać. Zmieniaj wykrywkę póki można efekty przyjdą same. :)Ja też się powoli będę rozglądał za nowym sprzętem. Poszukiwaczy przybywa - coraz lepsze sprzęty a fantów coraz mniej. Minelab jest bardzo dobry też bym na takiego się pisał pozostaje mi tylko czekać na okazję.
To jak Panie Piotrze robimy wypad na wiosnę??? Ja stawiam miejscówkę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę Ace150 się spisało gratuluję trafienia. Klamra carska - piechota jak się nie mylę orzełek miedzywojenny.

Super gratuluję kopałeś teraz w styczniu!!! w tym rejonie teren jest bardzo bogaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd mogła się tam wsiąść znaleziona właśnie na Mościskach w pobliżu tej klamry były kopiejki ogólnie to sporo tam kopiejek wyskakuje na polach trafiają się też kulki ołowiane więc coś tam się musiało dziać byłam bardzo zaskoczony jak mój ACE trafił tą klamrę nie była głęboko może są tam jeszcze ale pewnie sprzęt nie sięga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję choć zasięg sprzętu stawiał bym na drugim miejscu ponieważ klamra to dość duży przedmiot więc sygnał powinieneś mieć porządny no chyba że zalega w miejscu gdzie kiedyś przebiegał okop to szanse na wychwycenie znacznie maleją i tu już klasę pokazuje porządny wykrywacz, na płaskim powinieneś wyjąc wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front przechodził tu na pewno (I) i (II)Wojny pytałem się ludzi tylko każdy pokazuje w inna stronę ale gdzie bym nie sprawdził to zawsze jakieś ślady są pewnie w tej okolicy był bardzo rozległy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe cz akurat w tym miejscu doszło do jego przełamania? Jeśli szło tamtędy jakieś natarcie lub trwała dłuższa obrona to na pewno super miejsce a jeśli przerwali linię frontu gdzieś dalej a tu padło tylko kilka strzałów efektów może po prostu nie być. Trzeba podpytać jak długo toczyły się walki w tym rejonie. Wiadomo że ludzie będą koloryzować ale jeśli kilka różnych opowieści będzie składać się w sensowną całość to z pewnością odkryłeś wielce obiecujące miejsce!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widać po lasach to musieli tu trochę zabawić po za tym było lotnisko nie daleko ale jeszcze tego nie sprawdzałem dzisiaj rozmawiałem ze starszym panem to opowiadał że lądowały samoloty..... i czołgi były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kilka osób potwierdza Twoje przypuszczenia to faktycznie możesz tam jeździć nawet kilkadziesiąt razy i za każdym z nich znajdziesz coś fajnego. Im więcej razy tam będziesz tym szybciej wykluczysz bezwartościowe dla Twoich celów poletka czy kawały lasu a skoncentrujesz się na tych najbardziej fanto nośnych. Nie pozostaje nic innego tylko kopać szukać i cieszyć się fantami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma racje lepiej badać jeden teren dokładnie niż skakać z miejsca na miejsce. Ja w sobotę badałem miejsce, gdzie kiedyś była karczma przy jednej z przepraw na bugu jakież było moje zdziwienie, gdyż długo nie musiałem szukać - znalazłem świeże dołki może jeszcze z jesieni i tylko jedna monetka z soboty :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie