Skocz do zawartości

Tłuszcz i okolice


piotr777

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Piotrek jak to się mówi kto pierwszy ten pierwszy hehhe. Moim zdaniem podobne okazje powinny teraz trafiać się częściej. Nowy sezon, nowy sprzęt. Ja przez 2 lat go użytkowałem i na pewno nie żałuję spędzonych z nim chwil. Był ze mną w Krynicy Morskiej oraz w Gorlicach :-) wszędzie dawał sobie radę. Mam nadzieję że moja nowa zabawka będzie dostarczać mi jeszcze milszych namacalnych wspomnień ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja jestem z Wyszkowa a w tych okolicach mam mały kawałek ziemi. Kiedy przyjdzie wiosna na pewno się z tobą skontaktuję i przeszukamy trochę tamtą okolicę. Mam ciekawe miejsce do sprawdzenia interesuje mnie linia kolejowa zarówno ta na Wyszków jak i na Terespol w okolicach tych obiektów można na pewno jeszcze coś znaleźć. Nie same pólka nam zostają przesyłam fotkę na apetyt. Stacja w Mostówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaję te stację he he:)
W Mostówce szukałem troszkę na polach wzdłuż Lini kolejowej na tych tzw- wrzosowiskach" sporo łusek Ppsz,i większy kaliber też się trafiał sporadycznie,ale po za tym nic ciekawego nie trafiłem ale nie twierdzę że tam nie jest ciekawie
pozdro..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście w wolną niedzielę przeszukam pólka w tych okolicach i żeby było raźniej wcześniej dam znać. Mam kilka miejsc do sprawdzenia w tych okolicach. Mówisz że na wrzosowiskach mostowieckich nic ciekawego nie ma a długo szukałeś w tych miejscach czy tylko tak przelotnie?
Jak szukasz w tych okolicach polecam ci stare samotne dęby ja ostatnio w 2008r. wykopałem tam kilka ciekawych monetek.

Adelin Dąb......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACE 250 ma mój kolega i znaleziska ma konkretne a tobie jak idzie na 150 coś konkretnego udało się trafić. Ja w tym roku nie mam zamiaru zmieniać wykrywacza choć z chęcią bym nabył X70 ale chyba trzeba będzie poczekać jeszcze z rok najpierw trzeba zrobić rekonesans, bank miejsc.
Ty jesteś z samego Tłuszcza??? Kiedyś w miejscowości Kury rozmawiałem z miejscowym Panem o Karczmie w tej miejscowości ale nie mogłem jej namierzyć na mapkach kongresowych jest zaznaczona może ty coś wiesz na ten temat.
Mam nadzieję, że ty również dołączysz do grona naszych poszukiwaczy i razem w grupie coś spenetrujemy - teren mamy bogaty i obfity.
Drugi teren Urle i okolice (most kolejowy) na fotce poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to mieszkam w Jarzębiej Łące co do ACE 150 to nie jest tak źle ale trzeba kopać praktycznie wszystkie sygnały a po za tym jak pisałem nie jest on zbyt głęboki na militaria bardzo ciężko w sumie militari zbytnio nie zbieram raczej drobnicę ale jakiś bagnecik czy Chełm by się przydał. Co do tej karczmy to nie wiem gdzie była karczma w Kurach.
Ale wiem gdzie była w Mościskach troszkę monetek tam wyskoczyło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu to ci którzy mają coraz lepszy są przed nami w znaleziskach dużo do przodu. Ja sam szukam na F2 i planuję zmienić, jednak muszę jeszcze trochę poszukać - pobawić się wykrywaczem aby nabrać wprawy. Jestem zdania, że przeskoczyć z np. ACE na Minelaba jest bardzo ciężko.
Co do naszych poszukiwań w tym rejonie nie chcę wskazywać ci na forum ogólnym dobrych miejsc w tej okolicy (jak do tej pory zasobnych : ) ) jak będę szukał w tej okolicy dam ci znać na pewno coś znajdziemy do przeszukania teren jest bardzo bogaty tylko coraz bardziej przeszukany. Dla każdego fantów wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem typowym monetkowcem i drobnicowcem :) Jeżeli chodzi o wspomniany most na Liwcu to nie szukałem przymierzałem się do przeszukania kilku miejsc wzdłuż tej linii kolejowej, ponieważ dużo ciekawych rzeczy tam się wydarzyło a wspomniany most na pewno jest ciekawy ale jak to bywa nie jedna osoba tam już szukała. Ja czekam do wiosny aż się stopi śnieg i ziemia puści wtedy wyruszę. Ogólnie w okolicach Urli słyszałem od znajomych militarnych poszukiwaczy, że jest dużo urwiłapek, bombek itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie