Skocz do zawartości

Tłuszcz i okolice


piotr777

Rekomendowane odpowiedzi

Teren karczmy był sprawdzany już chyba z 1000 razy przez poszukiwaczy z Warszawy, Wyszkowa już ok. 20 lat temu zaczęto tam szukać. Ja trafiłem tam tylko na widelce i jeden medalik ale mój znajomy wykopał tam kilka ciekawych monet w tym dukata holenderskiego (trochę zniszczony). W pobliżu można szukać zwłaszcza przy trakcie, jakiś czas temu znalazłem tam srebnego pruskiego Talara ale nie przy samej karczmie lecz na obrzeżach traktu. Jeżeli chcesz dokładniejsze dane na temat tej karczmy mój gg 2631641 zostaw tam swój email odezwę się. Karczma w tym miejscu była naprawdę duża i na pewno kiedyś można było tam znaleźć ciekawe fanty. Druga sprawa jeżeli byłeś w tej okolicy to i tak nie mogłeś szukać bo teren gdzie stała karczma jest poletkiem na dzień dzisiejszy obsianym więc poszukiwania na dzień dzisiejszy odpadaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Mieszkam na tych terenach więc mogę co nieco napisać.
Zawiszyn:Stare grodzisko na którym stał kiedyś dwór,zabudowania po folwarku.Właśnie w tej miejscowości znajdowało się lotnisko oraz baraki w którym Niemcy naprawiali pojazdy z frontu.Znajduje się tam wiele kości parę nawet przez przypadek wykopałem.W lesie nie polecam kopać bo podczas II WŚ 2 tygodnie przebiegał przez niego front.
Jadów podobno była kiedyś karczma ale nie wiem dokładnie gdzie i czy to prawda.Cmentarz osadników szkockich który ostatnio odkryłem .Jeśli o coś chcecie spytać piście piotrek5a@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
witam
Miej więcej 2 miesiące temu przejeżdżałem przez Adelin koło tych samotnych dębów i zobaczyłem jakiegoś poszukiwacza, jak śmigał w tym miejscu. Może ktoś z forum? Przyznajcie się Panowie. Wystarczy podać miejscówkę i już się zjeżdżają tam poszukiwacze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam aż ziemia dobrze zamarznie. Ten rok mogę uznać za udany odnalazłem dużo ciekawych miejsc nawet dość zasobnych w fanty w postaci monet. Najciekawszym miejscem jakie odnalazłem to stara parafia i kościół z XVI do XVIII wieku, który obecnie nie istnieje a stał na polu, które teraz jest bardzo zasobne w monety od szwedzkich szelągów przez boratynki do groszy SAP. Nie będę pisał na ogólnym gdzie to jest z wiadomych przyczyn. Jak będziemy kiedyś w niedzielę kopać w twoich okolicach dam znać to może się przyłączysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 5 months later...
i jak tam tegoroczne wykopki?? są efekty?? ja tylko 3 moniaki IIRP 5gr w lesie przed jadowem od strony Mokrej Wsi i guzior wz.52. W okolicach urli pół dnia łażenia po leśnych drogach i efektem była kieszeń PRL-ek i nic poza tym. Jak na kilkadziesiąt godzin to efekt mizerny. z dwa tygodnie temu w sobote lub niedziele gdy pomykałem do biedronki dwoch poszukiwaczy penetrowało pole przed
jadowem od strony Mokrej (chyba kanarkiem) , ciewaw jestem czy obecni na forum. A i któregoś popołudnia gdy pojechałem sobie w okolicach Jadowa penetrowac nieużytki rolne zobaczyłem dość świeże zakopane dołki, ktoś z kolegów mnie ubiegł :) no ale taki już jest ten sport. więć nie piszcie że nie kopiecie, pochwalcie sie odkryciami ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
Witam.
Panowie śledzę ten wątek i nie powiem teren wygląda obiecująco.
Macie jakieś nowe trafienia z tamtych rejonów?

Pytam bo niedługo zapuszczam korzenie" w tamtych stronach!!!

Pozdro i do zobaczenia w terenie.

Marcin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie