Rajkub Posted May 9, 2008 Author Posted May 9, 2008 Poszukuję zdjęć/rysunków drogowskazów, oznaczeń jednostek i innych tablic informacyjnych zamieszczanych przy drogach w latach 1944-1945 na Froncie Zachodnim przez jednostki alianckie. Przy pomocy wyszukiwarki na Forum odnalazłem tylko tablice niemieckie, które akurat mnie nie interesują. Google i wertowanie stron modelarskich niewiele pomogło, chociaż zdaję sobie sprawę,że takich informacji w necie jest sporo, tylko że potrzeba łutu szczęścia, żeby do nich trafić ;-)Za wszelka pomoc z góry dziękuję .
mietek Posted May 9, 2008 Posted May 9, 2008 A czy Afryka/Wlochy tez moga byc (drogowskazy brytyjskie)?
herbstnebel Posted May 9, 2008 Posted May 9, 2008 Polecam ci serie dokumentów filmowych Battle.for.the.Desert, pałętają się na necie w całkiem znośnych rozdzielczościach. Tam będziesz miał aliantów od gnoma z całym ich inwentarzem :)
Rajkub Posted May 31, 2008 Author Posted May 31, 2008 Ekstra i do tego z okolic Falaise, czyli rejonu, który mnie najbardziej interesuje. Tyle, ze na makietę raczej nie wmontuję" - młodzież ogląda ;-)Dzięki
njorl Posted May 31, 2008 Posted May 31, 2008 Przypomina mi się zdjęcie z szyldem/kierunkwoskazem w Meppen czy też Maczkowie/Haren:You are entering Germany - the end of civilised world."Postaram się odszukać:)Pozdr.,MJU
njorl Posted June 2, 2008 Posted June 2, 2008 Tutaj zdjęcie wykadrowane z okładki książki 'Wyzwoleni ale nie wolni' Andreasa Lembeck'a, traktującej o polskiej strefie okupacyjnej w Niemczech (Emsland). W tekście jest też zdjęcie szyldu o którym wspomniałem wcześniej...Pozdr.,MJU
wojtekA Posted June 3, 2008 Posted June 3, 2008 to nie drogowskaz, ale napis bioracy udzial w ruchu ulicznym.Polski Sherman-buldozer z orzelkiem (nieudolnym raczej) i napisem : POLAND WIER SIEGEN !!!WIER FAHREN NACH BERLIN !!!
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.