Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• 0
ashe

co to za malowanie

Question

Witam!
3 lata temu zakupiłem hełm od jednego dziadka ze wsi stał i stał ale ostatnio zaczełem się zastanawiać co to za malowanie wiem że to niemiecki ale polacy też takich używali w niewielkiej ilości przed wojną. Pytanie brzmi czy to medyk? czy polski czy co to za dziwolong ;) malowanie 100% wojenne dziadek na nim nie testował pendzla przed malowaniem ścian ;)prosze o pomoc i nakierowanie mnie na poprawne myślenie

8 answers to this question

Recommended Posts

widzuałem ta strone i właśnie sanitariusz ma czerwony krzyz a tu jest jakby czerwony hełm z białymi pasami. myslalem o strazackim ale po co te białe pasy

Witam!
3 lata temu zakupiłem hełm od jednego dziadka ze wsi stał i stał ale ostatnio zaczełem się zastanawiać co to za malowanie wiem że to niemiecki ale polacy też takich używali w niewielkiej ilości przed wojną. Pytanie brzmi czy to medyk? czy polski czy co to za dziwolong ;) malowanie 100% wojenne dziadek na nim nie testował pendzla przed malowaniem ścian ;)prosze o pomoc i nakierowanie mnie na poprawne myślenie

a i jak by była możliwosć podać linka do hełmu w dobrym stanie pozdrawiam i dziękuje

a nie jest to czasem ślad bo troczeniu pasa od chlebaka na hełmie? tak jakoś zaświtało, choc pewnie się mylę :P
pozdrawiam!

po troczeniu*
mam na myśli to, iż pasek dlugo przylegając zostawił nalot..
pozdrawiam!

• Create New...

Important Information