Skocz do zawartości

Dylematy a propos zdjęcia


to17071990

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem niedawno takie zdjęcie. Piękny , duży format ok 20 x17cm. Jego tematyka mnie bardzo zaciekawiła. Pochodzi ono na pewno z okresu po 1942 roku (o tym świadczą patki generała SS -odsyłam do wikipedii). To wiem lecz bardziej interesuje mnie , co robią postacie na zdjęciu. To z pewnością Polacy , cywile , o czym świadczy opaska , ale cóż oni takiego ważnego podpisują? Jakaś kapitulacja? , kolaboracja? .
Jestem pewien ,że to coś ważnego , gdyż w scence" bierze udział wielu odznakowanych"oficerów (2 albo 3 generałów - nie widać dokładnie) , w tym siedzący pomiędzy Polakami SS Obergruppenführer - kawaler krzyża rycerskiego.
Proszę o pomoc. Może ktoś poznaje SS-mana , albo miejsce lub całą scenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujesz się oszukany, bo przepłaciłeś :)?
nie no biznes jest biznes, niemniej masz b. fajną odbitkę, której w necie nie ma - i pociesz się, że to jednak ciut inne ujęcie kilka sekund później/wcześniej, bo rękę ty masz wyprostowaną, a whatfor zgiętą :)))

jakiś tam unikat masz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie to podpisanie kapitulacji po Powstaniu Warszawskim
2 X 1944 siedzą od lewej: plk Kazimierz Iranek-Osmecki (szef wywiadu AK- niemcy nie mieli o tym pojęcia, ze przy jednym stole siedzą z legendarnym szefem wywiadu(!!!), gen. Erich von dem Bach-Zelewski, ppłk Zygmunt Dobrowolski.
Fotografia Stefana Bałuka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie