Skocz do zawartości

dziwne odkrycie w lesie


Rekomendowane odpowiedzi

Może po prostu jakieś fundamenty z budki strażniczej, obserwacyjnej. Większość cegieł pewnie zagospodarowali miejscowi.
Raczej nie jest to wejście do podziemi.
Ale działa na wyobraźnie, fajne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cegły leżą obok czegoś" co ma 1x1m. i z narożnika wystaje ząb" 8x7cm i ma głębokość około metra dalej jest zasypane wiec na budkę mi to nie wygląda.co do tego wiekszego to jest to wkomponowane w system dziwnych okopów które rozciągają sie na szerokości kilkuset metrow i sa to małe i duże pojedyńcze stanowiska jak i całe systemy korytaży które przylegają bezpiśrednio do tego betonu od strony tego niby schodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to mniej więcej tak:czerwone to ten beton,zielone to okopy,żółte strzałki" :) oznaczają swobodne przejście.oczywiście te okopy ciągną się jeszcze dalej we wszystkie strony.może i to był składzik amunicji ale biorąc pod uwagę rozmiary całego kompleksu to musiało tam być bardzo dużo wojska i wydaje mi sie że taki składzik byłby za mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstarsi mieszkańcy okolicznej wioski wspominają jak pewnego popołudnia 1945r. jechał przez nią konwój ciężarówek eskortowany przez Niemców w czarnych mundurach. Po pewnym czasie z pobliskiego lasu dochodziły odgłosy wybuchów. SS-mani wracali, ale już bez ciężarówek... Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..u mnie w okolicy też takie resztki sie znajdują, przed wojną był tam poligon polskiego wojska, w czasie wojny niemiecki, a po wojnie - tak jak napisał Mr Smith, mieszkańcy pobliskiej wioski zagospodarowali część naziemną" w postaci cegieł, teraz wszystko porastają krzaki i cała okolica bardzooooooo rozbudza wyobraźnię.
Ale myślę ammo-master, że warto na Twoim obiekcie pokopać .
Głównie kopał bym się w miejscu pokazanym na zdjęciu 11 :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie