Skocz do zawartości

Panowie mamy sprawnego TKSA


Rekomendowane odpowiedzi

Niemal w samo południe 5 stycznia koło Siennicy w Ptakach miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Otóż w mroźny sobotni dzień swoją premierę miała zrekonstruowana przez Zbigniewa Nowosielskiego tankietka TKS z 1939r... frag. artykułu Moniki Rozalskiej z gazety Dźwon.
Niestety przegapiłem te pokazy, aczkolwiek to zaledwie przed smak tego co ma sie wydarzyc gazeta informuje iż w roku 2008 ma być więcej pokazów. Dodam, że TKS jest w 100% sprawny jest to jedyny sprawny egzemplarz na świecie.
Chciał bym zainteresować tym faktem Redakcję programu Było nie mineło. Prosił bym o num tel lub e-mail do redakcji lub prowadzącego Pana Adama Sikorskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż w mroźny sobotni dzień" - to akurat jest prawda

swoją premierę" - nie prawda premiera była wcześniej
miała zrekonstruowana przez Zbigniewa Nowosielskiego tankietka TKS z 1939r..."- to już nie do końca jest prawda - mowa jest o TKSie z MWP i wcale nie rekonstruował go Pan Zbigniew Nowosielski tylko uruchamiał.

Niestety przegapiłem te pokaz"- nie przegapiłeś tylko zapewne nie byłeś zaproszony ponieważ pokaz był zamknięty

aczkolwiek to zaledwie przed smak tego co ma sie wydarzyc gazeta informuje iż w roku 2008 ma być więcej pokazów" - to jest zapewne prawda jak się uda dokończyć prace
. Dodam, że TKS jest w 100% sprawny" - to już nie jest prawda bo dopiero będzie jak zostanie zakończony przez Pana Nowiosielskiego remont napędu jak dotąd był założóny zastępczy
jest to jedyny sprawny egzemplarz na świecie."- to już jest bzdura


Niestety znowy stek niedomówień i tak napradę tylko niepotrzebne zamieszanie

Precyzyjny artykuł w najnowszym Automobiliście polecam

pzdr PATRON - FWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że kolega odkrył Amerykę w konserwach:)
dobrze ze zrobiono choć tyle
a jeszcze kawał drogi przed nimi

Bardzo mnie ciekawi czy uda ci sie zainteresować tym tematem redaktora Sikorskiego
048 81 5324291 numer podawany na końcu programu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do siedzących w temacie, bo trochę zaintrygowała mnie informacja, że nie jest to jedyny sprawny egzemplarz zarówno w Polsce [to wiadomo], ale i na świecie.
Właśnie ten świat" mnie zainteresował, bo jak do tej pory to widziałem jedynie zdjęcia wraków TK-S'ów, a to gdzieś z Norwegii, a to gdzieś z Anglii czy Francji, o Kubince, czy Belgradzie [TK-F?] nie wspominając. Ale żeby gdzieś mieli poza naszymi granicami sprawnego - to nie słyszałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jednak trochę inna bajka, zresztą podobno nawet dwa wyremontowane ciągniki mieli, ale czy na chodzie? Chyba jednak nie, a poza tym to już je chyba gdzieś obchneli", bo muzeum podobno padło? Była chyba nawet na tym forum dyskusja, aby zrobić narodową ściepę" i jednego kupić, ale jakoś ucichło - szkoda bo były praktycznie kompletne, tyle że po niemieckich przeróbkach, ale to mały pikuś. Teraz podobno jeden jest w Stanach? Nie wiem, bo już dawno nie śledzę w internecie tego typu handlów. No i ja pytałem o TK-S'a, a nie o C2P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie