Jump to content

PROSPECTOR ARMAND


arturro25

Recommended Posts

To jest niezależny ode mnie test. Test nie polega na zamawianiu wykopków" :)

Różnice w stosunku do Prospectora:

- sonda jak w ACE, dodatkowo ze spłaszczeniem antywywróceniowym
- dodatkowo dyskryminacja tonowa z VCO, oprócz tej, jaką ma Prospector. Np. ACE nie ma VCO.
- dyskryminacja również na pracy dynamicznej, oprócz statycznej
- ładowanie jak w komórkach, bez wymiany baterii, ładowarka sieciowa i samochodowa
- pokrowiec i słuchawki w komplecie
- dokładne, 10. obrotowe dopasowanie do gruntu
- specjalna obudowa, z kratką antydeszczową na głośnik
- napisy na szyldzie przednim frezowane
Link to comment
Share on other sites

Porównam do ACE. W nim, na kolor jest dźwięk o stałej wysokości, a na żelazo o stałej wysokości, ale niższy. Nie można rozróżnić wielkości przedmiotu, ani zbliżenia sondy do metalu.Nie mówiąc o opóźnieniu dźwięku. Czyli dla łuski żelaznej, jak i dla hełmu, mamy taki sam dźwięk, o stałym natężeniu i stałej wysokości. Jest to osłabiające, jak kopiemy hełm, a wychodzi...łuska. Widziałem w Beskidzie Niskim takiego załamanego poszukiwacza z ACE, kopiącego militarkę.
W Dominatorze [VCO]sygnał zmienia częstotliwość i natężenie dźwięku wraz ze zbliżaniem sondy do metalu i wraz z rodzajem metalu. Np. dla łuski żelaznej jest dźwięk o pewnym, niższym poziomie, a dla hełmu jest to o wiele niższy dźwięk [przy tej samej odległości obu przedmiotów od sondy]. Dla pojedynczej monety mamy stały wysoki sygnał, a dla całej skrzynki monet mamy sygnał o wiele wyższy i głośniejszy!
Tak więc mamy wyobrażenie czego spodziewamy się po sygnale. Dodam, że sygnał proporcjonalny jest naturalniejszy od binarnego[dwupozycyjnego]. To dlatego nie przyjęły się np. zegarki naręczne z wyświetlaczem cyfrowym, powrócono do wskazówkowych. Dlatego wolimy spiew od monologu.
Link to comment
Share on other sites

I przypomniałem sobie o jeszcze jednej różnicy - próg dźwięku w Dominatorze jest na przełączniku, a nie na potencjometrze. Górna pozycja przełącznika - słuchać sygnał wiodący, dolna - nie słychać. Przełącznik w stosunku do potencjometru umożliwia błyskawiczną zmianę tej funkcji.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information