Skocz do zawartości
  • 0

bagnet do id


roizab

Pytanie

Witam
w sobotę trafiłem taki bagnecik:
aluminiowe okładki, sygn wytwórcy weysberg....", nr zgodne odbiory jakości na każdej części itp, wygląda na argentyński, ale brak mu sygntóry modelo argentino", jak myślicie dlaczego, noi czy to żeczywiście Argentyna.
A swoją drogą skąd on się mógł wziąć na małopolskiej wsi.
KOsztował mnie 100 i myślę że nie przepłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie przepraszam ze odgrzebuje ten temat.
Jestem właścicielem takiego bagnetu i mam kilka pytań - być może ktoś z Was będzie znał odpowiedź.

Chciałem się zorientować w jakich latach bagnet ten był produkowany, czy znacie jakąś stronę www na której znajdę więcej informacji (bardziej szczegółowej) nt. tego modelu?

Będę wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Rafał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre argentyńskie bagnety przed zdjęciem za stanu armii i sprzedażą miały usuwane narodowe oznaczenia- w tym herb i napis. Niestety, szczególnie często można to spotkać w bagnetach marynarki wojennej (mosiężne okładziny rękojeści).
Nie mam pojęcia skąd wziął się Twój bagnecik w małopolskiej wsi... Mam ten sam problem z grotem włóczni- jakim cudem w okolicach Olsztyna znalazł się grot od samurajskiej broni z roku 1674 .........


Podrawiam,
Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukuri, na zdjęciach tego nie widać ale w moim egzemplarzu napewno nic nie było usówane, było by to widoczne w stosunku do nr bagnetu a powierzchnia jest równa, głownia jest w stanie idealnym, nie ostrzona, nie wyszczerbiona, jedyny widoczny ślad to wytarcia od dławika pochwy (nie od wysówania tylko od trzymania wewnątrz, w górnej części głowni).
Czy istnieje możliwość że wogóle nie nabito tych sygnatór?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie