Jump to content

Gąsienica


Sturmgeschutz

Recommended Posts

Podstawowa zasada :Jeżeli rdza niszczyła coś przez kilkadziesiąt lat - nie da się tego naprawić przez kilka minut.Odradzam palnik.Podgrzewanie i oblewanie wodą gwarantuje pęknięcie.Tylko moczenie w nafcie lub czymś w rodzaju WD - 40.
Następnie ostukiwanie drewnem lub przez drewno.
Link to comment
Share on other sites

Prawdopodobnie to hadwild" gatunek wysoko odporny na scieranie te własnosci nadaje sie mu po specjalnych zabiegach .wspołczesne gasienice sa z tego materiału a czy te z wojny były ?mozliwe ale jak pisano w poscie wyzej nie przesadzaj z nagrzewaniem bo materiał faktycznie moze stracic swoje własnosci.
Link to comment
Share on other sites

mienia się nie tylko substancje dodawane do stali, ale także sposoby obróbki cieplnej, by uzyskać materiał o pożądanych własnościach. Stal manganowa zawiera na przykład około 1% węgla i 11 do 14% manganu. Używa się jej do wytwarzania elementów narażonych na wzmożone ścieranie, przykładowo zębów do łyżek koparek."
Z zamieszczonego wyżej tekstu wynika że w przypadku gąsienic to nie tylko skład stopu ale i obróbka cieplna decyduje o ich właściwościach. Na pewno istnieje temperatura do której można podgrzać ten materiał, i nie zmieni on swoich właściwości
Kolego MOLA stal manganowa (Hadfielda) była stosowana w okresie II wojny światowej. Wykonane z niej były na pewno ogniwa niemieckiego ciągnika artyleryjskiego RSO (patent zakładów Skoda z roku 1934)

Stal Hadfielda ma bardzo specyficzną strukturę, utwardza się w wyniku nacisku. Czy piaskowanie elementów wykonane z tej stali jest wskazane ? Jak najlepiej je czyścić i konserwować ?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information