Skocz do zawartości

Czy to moneta?


Etam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
a ja obstawiam że to jednak stater celtycki.posiadam 2 sztuki olowianych staterów - na pewno były ( i na pewno są oryginalne)
Potrzebujemy myślę poznać wielkość, grubość itp , itd tej monetki to może coś się wyjaśni .
Nie upieram się przy swoim, ale.....
Jak to coś jest cieniutkie to stater to nie jest i wtedy skuszę się na wersję z plombką ....


PZDR serdecznie PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,wielkie dzięki za zainteresowanie.Jeśli to moneta to pierwsza taka w moim życiu.Powiedzcie mi jeszcze ile taka moneta może być warta.
Dodam jeszcze raz ,że ma gr.ok 2,5mm.Na moje oko to wygląda tak jakby ktoś na kawałku ołowianej blaszki(krążku) wybił monetę.Sam niewiem,Wy coś powiedzcie.
Pozdrawiam Etam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Grubość prawie zapałki... trzeba mieć na uwadze, że naszło to wszystko patyną (??), nalotem, co dodało mi z każdej strony na grubości. W żadnym wypadku nie czyść tego w żadnych żrących środkach, nawet w wodzie z kawskiem cytrynowym, bo zniszczysz całą historię przedmiotu. Może być później nieczytelna, choć teraz jest jeszcze w miarę...
Proszę o jeszcze trochę czasu na przejrzenie moich zasobów katalogowych... to ponad 100 tys. monet, nie zrobię tego w ciągu jednego dnia!! Pozdrawiam - Michał z Kołobrzegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to fragment jakiejś większej całości, ozdoby (trudno o datowanie) najprawdopodobniej cynk. Nie radzę tego czyścić w kwasach!!! Często spotyka się tego typu cynkowe detale (niekoniecznie o tych kształtach). Mogę się mylić!
Pozdrawiam
Qaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie