Skocz do zawartości

podziękujmy naszej Poczcie Polskiej !!!!


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się Panowie. Chyba każdy w tym kraju kto kiedykolwiek korzystał z usług" tej para-firmy ma z tego powodu złe wspomnienia.
Moje złe wspomnienia:
- brak awiz w skrzynce pocztowej pomimo tego, ze paczka leży juz kilka dni na poczcie.
- priorytety to czysta kpina bo jak się kiedyś dowiedziałem od pani z okienka to mam się cieszyć, że priorytet w ogóle doszedł a zwykła paczka ekonomiczna może iść nawet 3 miesiące. Pani była szczera do bólu i miała całkowitą rację.
- raz przesyłka, którą wysłałem doszła zniszczona
- dwa razy do mnie nic nie doszło, wysyłający zwrócił mi pieniądze , jemu poczta zapewne nic nie zwróciła :/
- do tego wieczne kolejki w urzędach pocztowych, gdzie zawsze na 4 okienka czynne jest tylko jedno.

Pozostaje tylko jedno ! Słać skargi, masę skarg do UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej). Tylko nie poczta polską bo zapewne nie dojdą :P
Jak kilka milionów wściekłych Polaków wysłało by choć jedną skargę to być może coś by się ruszyło z tym dziadostwem jakim jest poczta polska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poczcie Polskiej działa w chwili obecnej 45 związków zawodowych, które blokują, lobbują i robią co tylko można by wyrwać jak najwięcej kasy od Państwa. Po odbiór awizo zawsze chodzę 5 minut przed zamknięciem tej placówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Nie uwierzycie!!!
Sobota. Odbieram pake. A pani w okienku mówi. cyt nowu Pan? Niema Pan co w Sobote robić? A poza tym InPost się otworzył po drugiej stronie. Tam panu nikt nic nie ukradnie... tak słyszałam."
Hahahaha

Kobieta powaliła mnie na kolana.
Niema to jak dbanie o wizerunek własnej firmy. No to chyba o czymś znaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem bardzo cierpliwy ale nie wiem jak długo, mam tu jedną listonoszkę która chodzi od lat i ....
Stuk puk
otwieram
- polecony, proszę podpisać.
podpisuje, odbieram :D
Chwilę później idę do skrzynki a tam parę listów no i awizo.
Śmigam na pocztę a w liście książka (pewnie było zbyt ciężko)
na kopercie że podobno mnie nie zastano w domu, owa sytyłacja pojawia się co chwilę jak i 13 co miesiąc.
Pewnego dnia zachorowała latał w zastępstwie jakiś młody przez trzy tygodnie i wtedy było widać kto sobie szanuje pracę.
Nasówa mi się pytanie gdyż ową listonoszkę informowałem ale grochem o scianę, nacelniczka to samo z głupkowatym uśmiechem na twarzy więc może czas najwyższy napisać gdzieś wyżej choć znając życie i realia naszego kraju skończy się na dziękujemy za informację"
pozdrawiam Kurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paaanowie, nawet jestem w stanie zrozumieć, że czasem trzeba sobie upuścić pary, poczta polska i mnie drażni czasem tak mocno, że.... ale co to ma wspólnego z rekonstrukcją? Proszę, nie zaśmiecajcie forum takimi pierdołami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze mną jak ciął listonosz w kulki i wyczerpałem formy nacisku to mu spuściłem powietrze z roweru . Przez to, że ja musiałem gibać na pocztę i stać w kolejce parę razy fasio pchał rower na pocztę. Widziałem że stał oparty u nas pod blokiem aż obleciał z buta cały rejon.
Nie pomogło co prawda w tempie przesyłek na później ale poczułem się znacznie lepiej.

pozdrawiam !

ps. gwałt niech się gwałtem odciska ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska podniesie ceny. Jakość usług zostanie taka sama?

http://www.hotmoney.pl/artykul/5335/1/kraj-poczta-polska-podniesie-ceny-jakosc-uslug-zostanie-taka-sama.html




Przedstawiciele Poczty Polskiej będą przekonywali Urząd Komunikacji Elektronicznej do zaakceptowania wysokości proponowanych podwyżek. Jak powiedział IAR rzecznik Poczty Zbigniew Baranowski - rozmowy z UKE są prowadzone już od pewnego czasu, jednak dotąd nie przyniosły rezultatu.

O wysokości planowanych podwyżek Poczta Polska na razie nie informuje, jednak wiadomo, że średnio wyniosą one kilka procent. Największy skok
cen ma dotyczyć paczek. Jeśli UKE zgodzi się na propozycje Poczty za ich wysłanie zapłacimy około 10% więcej.

Zbigniew Baranowski wyjaśnia, że negocjacje są konieczne, ponieważ Poczta nie może samodzielnie podnieść cen oferowanych usług, ponieważ obowiązujące od kilku miesięcy prawo wymaga zgody UKE. Nowy cennik powinien wejść w życie
w przyszłym roku, jednak teraz wiadomo, że nie uda się tego zrobić od 1 stycznia.

Według UKE w 2007 roku klienci złożyli 187 719 reklamacji dotyczących usług pocztowych. Z czego 157 629 (blisko 83,97%) reklamacji było związanych z przesyłkami w obrocie krajowym, a 30 090 (16,03%) w obrocie zagranicznym.

Na jedną placówkę pocztową przypadły średnio 22,48 reklamacje, z czego 12,63 dotyczyło reklamacji listów poleconych w obrocie krajowym, natomiast w obrocie zagranicznym na jedną placówkę przypadało 3,60 reklamacji.

W raporcie wskazano także na inne problemy Poczty. Nieterminowo doręczane są przesyłki zwykłe, co wynika z faktu, że skrzynki pocztowe nie są opróżniane terminowo, a pewne rejony nie są codziennie obsługiwane przez doręczycieli.

Poczta Polska liczy, że jakość świadczonych przez nią usług ulegnie poprawie dzięki wdrażanej obecnie koncepcji pocztowego systemu logistycznego. Realizacja planu potrwa jednak aż do 2015 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Was i czytam niestety z mniejszością tylko nieliczną na tym forum wypada mi się zgodzić !!!! Większość niestety nie ma zielonego pojęcia o pracy listonosza, ciężkiej pracy podkreślam !!! Widzicie tylko czubek własnego nosa i hasło klient płaci, klient wymaga". Zgadza się ale dlaczego tak wielu ludzi zatrudnia się na Poczcie i po kilku dniach po prostu się zmywa? Nie chcą chodzić, z tak zwanymi przez Niektórych przekazami pieniężnymi i zarabiać napiwki od chojnych" klientów? Ponieważ ilość i wielkość przesyłek po prostu ich przerasta a tym samym ciężar wózków które muszą ciągnąć !!! Może ktoś z Was spróbuje podnieść naładowany po brzegi wózek Listonosza, ważący niejednokrotnie 50-60kg !!! A na schodki podjazdem trzeba wjechać, nieraz na któreś pięterko wózek wciągnąć bo nie ma windy a klient 12-sto letni czeka na wielki liścior polecony ze składanką ludzkiego kościotrupa, który zajmuje połowę wózka Listonoszowi !!!!! A gdzie inne przesyłki, których jest kilkadziesiąt lub kilkaset do innych adresatów???? Niejednokrotnie tych samych gabarytów !!! Co ma wtedy zrobić objuczony w wózek, torbę i siatę Listonosz??? Może ktoś z Szanownych niezadowolonych" podpowie ????!!! Nieraz widzicie Listonosza z paczką listów w ręce i luźną torbą i myślicie, za co On bieże pieniądze? Za taką lekką pracę i jeszcze podwyżek się domaga !!! W większości przypadków jest tak, że Listonosz podjeżdża w swój rejon własnym samochodem zatankowanym za własne pieniądze i po prostu dobiera pocztę na kolejne bloki z samochodu !!! Po drugie wcale Poczta nie jest takim monopolistą. Listy polecone można nadawać przez Polską Grupę Pocztową (PGP), In-Post lub wszelkie inne przesyłki przez firmy kurierskie. Poza tym przesyłki o większych gabarytach można wysyłać paczką, którą doręczy Nam Listonosz paczkowy, jeżdżący samochodem i zarabiający za dostarczone przesyłki. Ale szkoda przecież zapłacić parę groszy więcej !!! Wiele osób nażeka na Pocztę ale nadaje przez nią przesyłki, paczki i.t.p zamiast zapłacić dwa razy drożej w firmie kurjerskiej, która też nie gwarantuje sumiennego doręczenia (sprawdziłem - musiałem jechać po paczkę na drugi koniec Warszawy, bo kurjer ponoć był a dowożą tylko raz !!!)Na Pocztę jest znacznie bliżej-napewno !!!Proszę zamawiać i płacić słono przez firmy kurjerskie, wtedy będziecie Państwo iezadowoleni" - ZADOWOLENI !!! Nie skąpcie groszy to może nie będziecie narzekać !!! Poczta pod tym względem nadal jest najtańsza. A w okresie przedświątecznym nawet firmy kurjerskie nie dają gwarancji terminowego doręczenia z powodu dużej ilości przesyłek !!! To tyle z mojej strony, wnioski pozostawiam Państwu. Nie oceniajmy pochopnie czyjejś pracy nie mając o niej zielonego pojęcia, starajmy się najpierw porozmawiać i zrozumieć czyjś problem, zamiast z góry zmieszać dana osobę z błotem !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś z zupełnie innej beczki...
-1 listopada zamówiliśmy REPLIKĘ krabinu p-panc UR.
-12 listopada przesyłka została wysłana priorytetem prze Pocztę Polską
-19 listopada dzwonimy do nadawcy z pytaniem czy wysłał bo ten priorytet coś się spóźnia... odpowiedź-TAK wysłałem 12 listopada
-22 listopada drugi telefon z pytaniem czy wysłał bo ten priorytet coś się spóźnia... odpowiedź-TAK wysłałem 12 listopada
-26 listopada godzina 12:00 dzwonimy do gościa: panie bierz kwit i reklamuj pakę bo jeszcze jej nie mamy
-26 listopada godzina 13:30 paczka się odnalazła na poczcie w Rzeszowie (nadana w Poznaniu adres odbiorczy w Iłży)
Podobno paczka sie otworzyła a oczom urzędniczki ukazał się karabin. Nadawca musi odebrać go osobiście w Rzeszowie i złożyć stosowne wyjaśnienia....

EPILOG:
od prawie 2 tygodni budzę się o 5:30,idę do kuchni ,robię 6 herbat,siadam przy stole i czekam na pielgrzymów... po godzinie 6:30 przechodzę do innych zajęć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie