Skocz do zawartości

Wysadzone bunkry


tpalysa

Rekomendowane odpowiedzi

ROB_13
To prawda, że trupy wyciągała miejscowa ludność już po zakończeniu walk. Z jednej opowieści starszego mieszkańca Drohiczyna wynika, że był przypadek użycia gazu bojowego do wytrucia załogi. Podobno stutkiem jego użycia były również ofiary po stonie nienieckiej. Ów starszy pan miał mnie nawet zaprowadzic do miejsca koło Zajęczników gdzie Niemcy w lipcu 1941 roku mieli zakopać (rękami miejscowych żydów) część uszkodzonego uzbrojenia indywidualnego rosjan oraz trupy wyciągnięte z bunkrów. Niestety nie był w stanie przypomnieć sobie tego miejsca, a szukanie w wykrywaczem to jak igla w stogu siana. Zresztą poszukiwania koło bunkrów dały tylko troszkę łusek i klamer od ruskich pasów.
Pozdro:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Sory, że od razu nie odpowiedziałem, ale mnie nie było, bunkierek jest ten sam ma takie same uszkodzenia potem poszukam jeszcze fotki z innym ujęciem to wstawię nie patrzcie na teren i otoczenie, bo siłą rzeczy teren się bardzo zmienił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest ten bunkier, a to, dlatego że tego typu bunkrów jest tylko 5 sztuki na całej Linii Brzeskiego RU przynajmniej ja tylko tyle odnalazłem zarówno w terenie jak i w literaturze. Jest to tzw.: obiekt pozorny według nazewnictwa sowieckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie