Skocz do zawartości

Zamek w Giżycku wali się


wars98

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Grzechotnik, ja nie napisałem, że za PRLu nic nie odbudowano. Natomiast zniszczono bardzo wiele i to często świadomie. To co piszesz o przyczynach tego zniszczenia jest tylko częściowo prawdą i to odnoszącą sie do czasów krótko po wojnie. Niszczono często z przyczyn ideologicznych (jak wspomniane przez mnie cerkwie). Sprawdź ile dworów i pałacyków istniało tuż po wojnie a ile zniszczało ostatecznie do lat 80tych. Ile zabytków zniszczało na skutek zaniedbania. Ile doprowadzono do ruiny przez brak remontów, po prostu używano za dokąd się dało i tyle. Naprawdę myślisz, ze Warszawę odbudowano ze względu na miłość do zabytków? Nota bene przy okazji dewastując Dolny Śląsk.
Obecnie nie niszczeje na pewno więcej obiektów zabytkowych niż dawniej, za Ludowej. Może rzeczywiście przyczyna jest teraz pieniądz tak jak dawniej ideologia.
Pozdrawiam
Kuprlli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Panowie, soooooko! Fakt, nie mam za co kochać komuny. Ale może powinienem napisać plutobiurokracja. Administrację za przeproszeniem publiczną" zawsze miałem i mam w pogardzie za tumiwisizm, lenistwo, znieczulicę, cwaniactwo i złodziejstwo. Zmiany tzw. ustrojowe w 1990 niczego tu nie zmieniły. Może tylko to, że trudniej jest ścigać złodziei nie mówiąc już o tzw. łędach" czy zaniedbaniach" urzędniczych. Dziwne tylko, że wszyscy (no może nie wszyscy) o tym wiedzą a jak przyjdzie do zeznań to świadków brak, morda w kubeł , a co się będę wychylał". Istnieje coś takiego jak czwarta władza" która z tego żyje. Nie wszscy dziennikarze to analfabeci, gówniarze i kretyni (no może większość). Wnioski wyciągnijcie sami, przecież ten post zaczął się od artykułu, KTOŚ go napisał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie