Skocz do zawartości

okolice Poznania vol. 5


kamdrum

Rekomendowane odpowiedzi

Ano muszę codziennie dojeżdżać do roboty służbowym samochodem... :)
Nastawiłem się z rana na ostre skrobanie szyb ale nie było źle - damy radę na weekend, wszak kopaliśmy nawet w największe mrozy. Co najwyżej trzeba będzie skoczyć do lasu - tam na bank ziemia jest miękka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 280
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Tak jak mówiłem...
Mróz nam straszny nie jest:)
PG stargał prócz moniaków ( tu trafił się mu fenig gadański z 1926r. ) piękny, wielgaśny krzyż - zapewne pruski... a chciał się zbierać z pola zanim go trafił... na szczęście zmieniłem jego plany stwierdzając, że czuję iż znajdę na tym poletku jakiś medal... no i znalazłem... ale nie wiem jaki... pisze na nim wschdnią czcionką Ferdynand I atamam Bułgaria 1910???
Mogłem coś przekręcić bo dawno po ruski nie czytałem.

Przy okazji wyszło trochę prusko - niemiecko - polskich moniaków, dwa pruskie haki mundurowe i inne popierdułki.

Jutro też jest dzień:)
Sv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci R23, że akurat wody mieliśmy full pod ręką:)
Krzyż PG jest przepiękny - jak dam radę jutro pojechać, to wezmę aparat, a PG krzyżyk i zrobię fotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamdrum sorry ,ze dopiero teraz odpowiadam na twojego maila ale długo na poczte nie zagladałem .Niestety X terry 70 nie zakupiłem więc niestety nic nie moge powiedziec na jej temat.Ale z reacji ze trzynastka juz niedaleko cos nowego zapewne sie pojawi tylko jeszcze nie wiem co :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziemia było lekko zmarźnięta:)
Dziś tylko parę monetek, bo późno po południu wyjechałem...
A w załączeniu krzyżyk PG, który dałem do identyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano faktycznie lekko zmarznięta :)
Wypady jak zwykle sympatyczne, i ziemia łaskawa :)
Najbardziej zadowolony oczywiście z krzyżyka jestem, chyba to Kriegsvereins Ehrenkreutz 2.Klasse :)
Oprócz tego wpadło: 2 pfenninge (180 einen thaler) 1867, 2 pfennig 1874, 10 pfennig 1875, 10 pfennig 1875, 10 pfennig 1876, 1 pfennig 1892, 10 pfennig 1907, 1 pfennig Danzing 1926, 2 grosze 1927, 1 grosz 1933, 1 pfennig 1940, 5 pfennig 1940, 5 X PRL z lat 1949-76 (7,30 zł.), 9 X współczesnych (0,18 zł.), jakaś broszka, guziki, łódka, łuski :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyż jest przepiękny, tylko fotka na tym berecie marnie wyszła, a myślałem że szarża " zrobi swoje:)

He he, chyba będę przepowiadał przyszłość:)
Kto był z nami, Ten wie o czym piszę:)

Fotkę mego medalu postaram się wstawić w miarę szybko, jednak był wykonany z gorszego metalu i go trochę bagienko pokitrało, więc doprowadzam go do przyzwoitego stanu.

Sv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą przyszłością, musze przyznać że ci wyszło :) Też myślałem że carski, a tu niespodzianka :)
A reszta gdzie się pochowała? Co się nie odzywają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie