Skocz do zawartości

Wolni strzelcy"


Rekomendowane odpowiedzi

Do Irade.

Az na tyle nie wygladasz ;) Na serio myslalem ze masz z 17-20 max. A tak z rakonstrukcjami: zawszy biegam na 2 planie. Wtedy moja mlodosc" nie wpada az tak w oczy.

A tak jak mowie wyp. mam dobre z 1939 jak i z 1943-45. Tylko ten mundur! No ale co?! Byle do przodu!

Pzdrawiam wszystkich! Rycerz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
A to nijak ma sie do tego tematu ober! Jetse mlody i ambitny czy to ci przeszkadza? Chcialem zrobic krok do przodu, a ze mi nie wyszlo- trudno. A i tak jak pisalem gdzies na swieta moze po ale jeszcze w tym roku..... zobaczycie!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że Rycerz" akurat to w rekonstrukcjach już, bez jakiejś specjalnej kompromitacji czy katastrofy, uczestniczył...

Szczerze mówiąc, gdyby choć połowa jego równolatków miała podobne jak on pasje, trochę bardziej optymistycznie patrzyłbym w przyszłość :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, gdyby choć połowa jego równolatków miała podobne jak on pasje, trochę bardziej optymistycznie patrzyłbym w przyszłość :-)"

pełna zgoda, ale opowiadanie bajek ze zaklda grh bedzie jej szefem i miasto da mu baszte na siedzibe to juz jest kompromitacja ; ) Zapał zapałem no ale...; P I my tak z tej baszty sie smiejemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowcip ober_schutze doceniłem i szczerze się ubawiłem. Jednak uprzejmie zauważam, że małoletni" rycerz pisze o swej grópie" zwykle GRH, grh itp. i jakoś w kilku jego wcześniejszejszych postach nie dostrzegłem grópy". Innych ortograficznych kwiatków było natomiast sporo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście to ja znam zapał i wiedze historyczną kolegi rycerza7. Osobiście uważam że negowanie kolegi ze względu na wiek wpływa negatywnie na ruch reko w śród młodzieży.
„możecie się z nas śmiać i poniżać nas na każdym kroku” – ale to my za chwile będziemy historią.
Jeśli chodź jest tylko chęć to ja zawsze pomogę młodym ludziom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł - ober_schutze po prostu odpadłem - wnioskuję otwartym tekstem do admninistracji o zamianę Twoich żółtych medaki na order uśmiechu za basztę w kontekście błędów młodości w rekonstrukcji. Grópa" w opisie wygląda mi na zamierzone działanie. Fakt, ortografia i inne błędy na tym forum to często spotykane zjawisko, na pewno nie przynoszące zaszczytów autorom postów. Pomogło by dodanie opcji podglądu postów przed wysłaniem.
Myślę że dla kilku osób jest to znakomity materiał dydaktyczny i pomyślą zanim coś napiszą. Negowania z powodu wieku nie zauważyłem. Pozdrawiam, szczerze ubawiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pozwoleniem...
rekonstrukcja powinna w sposób najbardziej realny odtwarzać wydarzenia z przeszłości, naturalnie w kontekście wyposażenia, wyszkolenia itd. Osoby zdecydowanie zbyt młode, aby mogły służyć w regularnych jednostkach. Oczywiście synowie pułku" zdażali sie już od starożytności, chociażby cesarz Kaligula, którego imię wywodzi sie od nazwy sandała legionisty, z racji tego że wychowywał sie dosłownie prze żołnierzach, niemniej w naszych realiach to według mnie trzynastolatkowie mogą odtwarzać postaci z Powstania Warszawskiego (vide świetnie wygladający chłopak w hełmie i panterce oraz krótkich spodniach na Czerniakowie - iogromne brawa za autentyzm odtwarzanej postaci), chłopców z HJ w walkach np. o Berlin czy ludność cywilną. Żołnierz jakiejkolwiek formacji o nader młodzieńczym wygladzie wyglada równie źle jak grenadier LSSAH o wzroście 160 cm i mundurze w rozmiarze xxl.
pozdrawiam sturmann, GRH Wiking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy z ta moja GRH to nie tak jak myslicie. Zaczynalem dopiero przygode z rekonstoukcja, i myslalem ze wszystko jest latwe i..... Smiejcie sie ale kazdy z was mial w mlodosci jakies plany. Moze i przez to sie w jakis sposob skompromitowalem, ale wiecie jak jest. Nawet i szanowny pan ober sie pewnie kidys w jakis sposob skompromitowal.

Wracajmy do glownego tematu. Pzdr. dla krytykujacych jak i chwalacych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FALKE-63 – to jest zdjęcie członka Hitlerjugend z 1945 roku, a nie żołnierza Wehrmachtu. Został on ubrany w wygrzebany w jakimś magazynie za duży mundur M36 i furażerkę z powodu braku właściwych mundurków organizacyjnych HJ – właśnie dlatego między innymi, żeby nie pomylić go z żołnierzami regularnych jednostek WH nie zostały mu wydane do tego munduru naramienniki.

Pozdrawiam
Hindus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie