Skocz do zawartości

Bunkry w okolicach Krakowa


miłosz39

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 weeks later...
  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam,sprawdzaliście panowie bunkry w miejscowości Kowala,Śmilowice,Chebdów,koło Nowego Brzeska?Część jest wysadzona w 45 przez ruskich,miejscowi wiedzą w których miejscach byly i gdzie przebiegały linie okopow,ponadto miejsce bitwy Armii Krakow pod Proszowicami i dokładnie w tym samym miejscu w 45 niemcy dostali łupnia,na polach koło cmentarza żydowskiego,łakach Łaganowa,lesie w Koniuszy saperzy do dziś mają pełne ręce roboty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 years later...
Odświażając lekko temat: mogliby Koledzy napisać coś więcej na temat bunkrów i innych podobnych ciekawostek w okolicach miejscowości Przeginia, Kamień, Mirów, Brodła i okolice? Byłem w Czułówku i Porębie Żegoty ale piszecie że są bunkry gdzieś w lesie - zdradzicie gdzie? Zaznaczam że nie szukam z wykrywaczem, po prostu mam działkę w okolicy i z ciekawości bym się przeszedł, skoro tyle lat o tym nie wiedziałem.
Jeśli chodzi o kochbunkry, obstawiam że mogły się tam znaleźć ze względu na to że w okolicy szła granica między GG a Rzeszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeton, jestem z Andrychowa, więc do Czernichowa nie mam daleko, a tez samemu smutno się chodzi:D. Jak coś to pisz, co prawda mały mi się urodził, ale coś z żoną wynegocjuje :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam.
Pochodzę z miejscowości Spytkowice ostatnio byłem z Ojcem w Kossowej koło Brzeznicy jest tam kilka bunkrów, znalezliśmy dwa bo położenia reszty Ojciec zapomniał ponieważ był tam ostatni raz gdy miał 10 lat, mówił mi że jest tam dość duży bunkier bo pamięta że wchodzili do środka, są jeszcze małe bunkry w miejscowości Kaszów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie