Skocz do zawartości

POLSKIE BUNKRY w Woli Goryńskiej


thomson

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.debarquement-normandie.com/phpBB2/viewtopic.php?t=3083&postdays=0&postorder=asc&start=180&sid=54aed9546c176ff1b6ff3a2cca4e2efd
Coś takiego wygrzebałem,nawet fotka jest.Mógłby to ktoś przetłumaczyć ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Witam. Śledzę forum odkrywcy od paru lat, nie zabieram głosu, ale teraz coś napiszę.
Mapka, mapka, mapka :) gdzie wasze serce Odkrywcy, gdzie wola zdobycia informacji. chłopaki, w przeciągu 5 lat z pomocą miejscowych dotarłem do 13 w ładnym stanie bunkrów, 2 ruin, pozostałości osiedla, strzelnic i wałów usypanych w podwójny krzyż, szpital polowy z okresu bitwy pod studziankami też jest całkiem niedaleko a na zachód od Czarnego Ługu w lesie same cuda ale to już inna bajka.
Mała podpowiedź -
1. Czarny Ług to punkt wyjścia, i penetrowac okolice w promieniu 300 m od osi trasy, z zachodu na wschód i ze wschodu na zachód, jeżeli miniecie figurkę po północnej stronie skrzyzowania polnych dróg bedziecie w 1/3 długosci trasy (mającej na celu odkrycjie wszystkich 13 bunkrów)
2. Szukajcie wysypisk śmieci - napardzej dla wieśników przydatne składowisko śmieci - stary bunkier
3. Qwa !! zasypujcie te dołki co je kopiecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
A macie może pojęcie w jakich odległościach są położone te bunkry od siebie? Wiem że zadaje dość nie typowe pytanko ale jestem członkiem grupy ASG i chcieliśmy z organizować jakąś strzelanke a nawet i pokaz dlatego bardzo proszę o odpowiedź z góry dziękuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dokladnie, dokładny opis znajdziecie w dziale Fortyfikacje pt. 12 Bunkier".
A co do tych strzelanek to lepiej sobie odpuscić. Miejsce to jest owiane bólem i cierpieniem.

Proszę moderatora o zamknięcie tego wątka,poniewaz dokładny opis znajduje się gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Lepsze namiary ? Pojechałem ja sobie dziś na Wolską Dąbrowę. By uzyskać zgodę właściciela terenu na przebadanie jego pola.
I co ? Ano jakiś 4 debili tydzień temu rozryło mu łąkę zaraz za stodołą.Jak ich zobaczył to uciekli samochodem.Brawo - teraz cała wioska wspólnie z Policją będzie polować na ludzi z wykrywkami.A można było inaczej - legalnie i z zachowaniem podstawowych zasad kultury i dobrego wychowania.Ale po co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Witam Mieszkam w Woli Goryńskiej(mam kilka Tzw m) Naprawdę Polecam Wpaść i pozwiedzać wszystkie Nie tylko na Woli Goryńskiej bo Bunkry rozciągają się w Taką Linie i są Bardzo blisko siebie to wygląda jak łuk z Mojej strony.Na Samym Czarnym Ługu są 7-8 bunrków a to sąsiadująca wieś bo mieszkam tu ;D do Woli mam kilka I kilka nascie jest na wierzchowinach. Stan Idee jak na swoje Lata. Naprawdę mieszkam tu kilka Lat i widziałem ,rzeczy i trzymałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszaj , zapraszaj .
Na teren poligonu artyleryjskiego nasycony niewypałami.
Osoby chcące się rozerwać w szczególności .
To jest ziemia święta . Nie tylko dla mnie .
Teren albo Cię polubi albo zabije.
Patrzysz na las .
Las patrzy na Ciebie .
Wejść możesz - to twoja decyzja .
Czy wyjdziesz - już nie .
Możesz kopać ale to las Cię wykopie za brak rozsądku.
W nadchodzącym roku życzę zwiedzającym więcej szczęścia niż rozumu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie