Skocz do zawartości
  • 0

Rozbity niemiecki samolot


aniolg

Pytanie

witam Panowie

Proawdopobnie natknołem sie na rozbity niemiecki samolot konkretnie jego części , wnioskuje to po aluminiowym nitowanym poszyciu (jego częściami), elemetami pomp , dzwigienek , oraz zapachu paliwa w dole . Mam pytanie czy można gdzieś zidetyfikować tz czy jest kokretna strona z planami elementów samoloty , np me lub innnego, Z miejscowych informacji wynika że pilot wyskoczył ze spadochronem , w lutym 1945r przeżył. Niemcy wycieli to co było nawierzchu a to co zostało w ziemi ne byli wstanie ruszyć. ponieważ maszyna wbiła sie dosyć głeboko w miekki grunt .Sprawa jest w toku wyjaśniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

tabliczek narazie niema ale są pompy jkieś 2 szt napisy i numery po niemiecku, przewody wysokiego ciśnienia napisy poniemiecku , 2 ciegna cyfry i napisy poniemiecku łuski detonowały od temper. datowane są na rok 44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! to gniazdko to jest część lampki podświetlania tablicy przyżądów a łuski to mniejsza to pewnie mg 131 kal.13 mm umiejscowione nad silnikiem a większa to kal.20 mm z mg 151 strzelające przez oś śmigła.po numerze śmigła raczej nierozpoznasz coto był za konkretny samolot, chodzi mi o werk nr... i kto nim leciał . pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Ponieważ pogoda niedopisuje tymczasowo wstrzymaliśmy prace z kolegą Mariuszem w dalszej eksploracji samolotu Myśle że niebawem jak warunki pogodowe sie poprawią ruszymy do dalszej ekspoloracji miejsca upadku me 109

Dla miłośników Me 109 ciekawa stronka z dokumentacją oraz fajnymi fotkami
Pozdrawiam
Aniolg
http://109lair.hobbyvista.com/index1024.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! 1 zdiecie lewa góra siłownik otwierania żluzji cłodnicy pod silnikiem, prawo góra część sterowania lotkami,lewy dół wałek rozżądu silnika,pod siłownikiem rozdzielaczhydrauliki chyba hamulców, prawy dół typowa klapka wziernikowa, oraz resztki przewodów z napisem argus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Zdobyłem sie na odwagę i powiadomiłem wojewódzki urząd konseratora zabytków o miejscu zalegania samolotu . Niechciałby żeby zajeli sie nim miejcowi złomiarze
Maja sie zemną zkontaktować w sprawie wskazania miejsca.

Postaram sie nabierząco inforowac o stanie rzeczy.Powiem szczerze ze miałem mieszane uczucia.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie