Skocz do zawartości

Czy z takiego stanu da radę czymś lepiej wyczyścić?


martian.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie pół grosiak Stasia w b. kiepskim stanie.
W ramach eksperymentu zastosowałem Fosol razem z oliwką na szmatce i delikatne czyszczenie mechaniczne szczoteczką. Razem 1 godz.- jedna strona. Przy piwie i przed telewizorem:) Czy coś da lepsze efekty? Próbowałem z oliwką i mizerne efekty. Te z ładną patyną nie ruszam. Zamieściłem w monetach" ponieważ tu więcej specjalistów od monet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik od pomysłu do przemysły długa droga. Opatentuję na forum. Jeden rzuci carskie klamerki drugi coś z SS inny jakieś Austro-Węgry i patent wasz:)))).
A na poważnie to dopiero jedna sztuka i nie chcę nikogo narażać na stratę monetki. Nadmieniam, że potrzeba dużo cierpliwości do tej metody. Jak się uda z następnymi to napiszę co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martian - forum jest do wymiany informacji. Szukasz pomocy - otrzymujesz ja - ludzie szukaja pomocy - wiesz - wypadaloby sie podzielic...przeciez nikt Cie nie zbeszta za to ze podales przepis ktory Tobie pomogl a innemu moze zaszkodzic...nie jest to wprawdzie informacja na wage zlota ale wielu osobą mogłaby pomoc i teraz i w przyszlosci...:) pozdrawiam
gruzin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale próby robicie na własne ryzyko.
Po kilkakrotnym lub kilkunastokrotnym potraktowaniu tak zaśniedziałej monety na przemian fosolem i oliwką(na szmatce która nie może być mokra od fosolu tylko wilgotna) gdy moneta zaczyna się kleić do tej szmatki i zaczyna być dobrze widoczny rysunek wypukłych ornamentów monety( ale nie przesadzić by nie zetrzeć do gołej miedzi tego ornamentu) należy zacząć grawerkę , czyli drapanie igłą w miejscach wklęsłych. Jak zauważyłem takie delikatne drapanie nie szkodzi ani miedzi ani patynie na niej. Na tym moim śniedź po takim potraktowaniu stała się czymś jakby bardzo twardym woskiem. później delikatna polerka szczoteczką do zębów. Nie robiłem jeszcze prób na innych monetach o podobnym stanie zachowania i z podobnych warunków glebowych. Ale zamierzam.
Śniedź- gruby zielony nalot
Patyna- cienki ciemny nalot
Cierpliwość przede wszystkim Prawie trzy h to kosztuje. Ale przy piwie i tv w zimowe dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie