Skocz do zawartości
  • 0

Broń ale jaka.


mmland

Pytanie

Może ktoś rozpozna co to za broń to znaczy pozostałość po broni.Mojm zdaniem jest to jakiś sztucer odtylcowy z połowy XIXw. ale nie jestem pewien.Znalazłem tylko tyle na głębokaści około 15cm.w niedużym okopie na zboczu wzniesienia.Może ktoś poda jakiś link gzie jest opisana broń z tego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nareście ktoś się odezwał an moją prośbę i wyjaśnienie co to może być za broń. Kolego jacenty z twojej wypowiedzi wynika że jesteś pewny iż to Amerykańska broń myśliwska konstrukcji Wessona. Co do lufy to nie mam zdania bo nie buło jaj w komplecie i dlatego obszukałem jeszcze najbliższą okolicę i nic nie znalazłem,tak więc nie mogę nic na jej temat powiedzieć.
Jacenty mam do Ciebie prośbę, gdzie mogą znaleść jakąś lireraturę lub stronę internetową na temat tej broni.
Jeżeli wiesz to proszę powiedz.
Mam jeszcze jedno pytanie cz ten wykopek przedstawie jakąś wartość czy telko wartoś złomową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło o wartość historyczną a nie materialną, bo ja tego typu fanty nie przeliczem na forsę, a jak napisał dago2 ma to dla mnie wartość sentymentalną.
Bo jeżeli chodzi o złom to leży tyle tego w terenie, że można by było wywozić somochodem po każdym wypadzie.
Choć muszę przyznać, jeżeli trafi się jakiś większy kawałek kolorku to zabieram i w ten sposób zawsze mam na paliwko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś rozpozna co to za broń to znaczy pozostałość po broni.Mojm zdaniem jest to jakiś sztucer odtylcowy z połowy XIXw. ale nie jestem pewien.Znalazłem tylko tyle na głębokaści około 15cm.w niedużym okopie na zboczu wzniesienia.Może ktoś poda jakiś link gzie jest opisana broń z tego okresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie