Skocz do zawartości

Giwera na reokonstrukcji.......


Rekomendowane odpowiedzi

Kolego XANTOS zapewne chodzi ci od ten ukm MG 34 a właściwie psedo MG bo mamy tutaj do czynienia z ukm wz. 59 produkcji byłej Czechosłowacji (stylizowany na MG). Podobne patenty były w filmie „Kryptonim gwiazda” tam występował PK stylizowane również na MG. Zresztą w polskim filmach grały TT stylizowane na colciaki 1911 czy pepeszka stylizowana na thomsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to jednak chory policyjny kraj, ale cóż przecież to jest broń sprawna do użycia...

... a strzał z niej grozi urwaniem palców jak nie dłoni bo prędzej rozerwie komorę niż się odda strzał.
Ale prawo jest prawem.

PozdrO

PS. A są jakieś odlewy które mają ruchome części(tzn. żeby można było przeładować) bo się z takimi nie spotkałem.
A wykopka żadnego nie posiadam, i raczej żeby nie mieć nie chcianej wizyty posiadał na razie nie będe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horst, nie ma najmniejszego problemu z dowolnym deko w Polsce - załatwia się to na zamówienie. Po prostu rynek jest na tyle mały, że nie opłaca się nikomu tego sprowadzać i trzymać.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz się odezwać do mnie.

Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat poprę manka..
To jak trudno jest posiadać w Polsce jest faktycznie chore.
Jeśli chodzi zaś o bron na ostrą amunicję..cóż.. jeśli cywil chce się bronic, to nie ma w sumie jak, a przestępca i tak i tak zdobędzie broń i on raczej nie ma potrzeby mieć jej legalnie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poparcie, dobrze że jest prawo do broni ostre,bo jak jakiś idiota dorwie się do pistoletu(tak jak to było w USA w Wirginii) to z tym sie zgodzę dobrze, że trudno jest zdobyć pozwolenie, a gangsterzy faktycznie nie potrzebują pozwoleń, bo im niepotrzebne , ale zardzewiały wykopek to nie jest broń i już nigdy nie będzie, więc dlaczego nie można tego trzymać normalnie w domu, jeżeli to nie jest broń, no chyba że roń" obuchowa, ale nawet do tego sie nie nadaje.
Na razie pozostało nam czekać na zmianę przepisów(może kiedyś się zmienią)

PozdrO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Maniek7_2006 :
Po pierwsze - odniosłem się do twojej żenującej wypowiedzi a nie do twojej osoby więc nie wiem dlaczego obrażasz mnie w swoim poście ? Kiedyś zasady grzeczności wynosiło się z domu i szkoły ale jak wiadomo czasy się zmieniają.

Po drugie - poproś rodziców żeby zaczęli chodzić na wybory a przestaniemy mieć takich a nie innych rządzących. Możesz też pójść z rodzicami do miejscowego biura poselskiego lub senatorskiego i swojego posła lub senatora na rekonstrukcję historyczną. To się nazywa lobbing i jest stosowany na całym świecie. Oczywiście można zostać w domu i płodzić złote myśli o chorym i policyjnym kraju".

Po trzecie - zapytaj nauczyciela historii co to jest państwo policyjne.

Po czwarte - prawo w Polsce jest stanowione przez legalnie i demokratycznie ( trudno słowo ) wybrane władze i nic i nikt nie zwalnia od jego przestrzegania.

Po piąte - są kraje gdzie kaburę możesz sobie conajwyżej gazetami wypchać a po polu biegać z patykiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że obraziłem Pańską osobę, ale to że nie można trzymać w domu rzeczy która się nie nada do strzelania itp. , chore jest to że można trzymać wiatrówkę, którą można zrobić krzywdę, a nie można rzeczy którą nic się już nie zrobi bo z tego się nie da strzelać.

Nie ma ustroju i Państwa idealnego, zawsze są jakieś minusy.

Jeszcze raz przepraszam za moją wypowiedź w stosunku do Pana.

Pozdrawiam

PS. Na wybory już od dawna mogę chodzić sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt: Po piąte - są kraje gdzie kaburę możesz sobie conajwyżej gazetami wypchać a po polu biegać z patykiem."

Mam trzy uwagi:
Rozmowa chyba dotyczy generalnie tego jak rozwiązać problem efektu" wystrzału - a nie tego czy dany odlew jest monolitem i jak wygląda - możę być i cudowny, ale co z tego skoro pozostaje nam robić ;) ratata"

Byłem w weekend na rekonstrukcji I-wojennej, która odbyła się w okolicach Trutnova, goście walili co chwila z dział, karabinów maszynowych, moździerzy i jakiś granatów, myślę że wystrzelono kilkaset pocisków. Uczestnicy mają fungujące" giwery i jest to normalne. Więc z tym bieganiem z patykiem to nie przesadzajmy - ważne są realia np u naszych sąsiadów.

Rozmawiałem z osoba odpowiedzialną za pirotechnikę na tych pokazach o zbudowaniu MG zasilanego gazem z jakimś zaworem impulsowym który imitowałby serie oddanych strzałów.
Kolega mi przekazał, że tu na forum odkrywcy było coś takiego kiedys omawiane. Czy ktoś z was coś takiego widział?

Pozdrawiam Wszystkich
ps. panowie trzymajcie fason i nie zachowujcie sie jak nasi politycy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem dla mnie ten temat dotyczy odgłosu wystrzału i jego efektów i jak to osiągnać - opis działania gazowego wystrzału" jest jak najbardziej na miejscu - a odnośnie prawa to bez przesady - kto powiedział że zapaliniczka gazowa w kształcie broni nie może mieć ponad metra i ważyc z 15 kg? Z tym prawem to trochę przesada i obawami - ja jeżdżę z repliką MG na koszu już kilka lat i jeszcze nigdy problemów nie było - policjanci wkładają najwyżej w lufe palec i tyle. Ostatnio nawet tak granice przekraczałem, Polski celnik zoś tam zaczał pytac o te karabiny - ja na to że ze Stalingradu wracam to się zaśmiał i nas puścił bez pokazywania kwitów, dowodów itd...
tu np filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=HEsjryyAFcI

Pozdrawiam wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie