Skocz do zawartości
  • 0

KREISELKOMPASS (ZYROKOMPAS) ?


amsel44

Pytanie

Pozdrawiam,
szukam juz z przerwami 3-ci tydzien i nic. prosze was wiec o pomoc, moze cos skojarzycie . ten zyrokom. jest jakis dziwny , odpada kriegsmarine (normal. ma podz. 360 stopni)i brak ozn. luftwaffe (FL). kod(heereswaffenamt)>> WaA wskazuje na wojska ladowe >>> 897 kod fabryki. niestety mimo staran ,nie udalo mi sie ustalic zakladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwine szybciutko sprawe tego kommando-gerat 36, tak wyglada cale stanowisko bat. flak . zwroccie uwage na st. dowodzenia ,generator i oslone bat. 88cm przez 2cm flak ,ten caly system okablowany jest przewodem 108 zylowym i zapasowym do kierowania ogniem przez telefon. ten moj" gerat 36 to wielka paka z dalmierzem itp. , stad kombinowalem ze tam powinien" byc taki kompas....moze zdjecie sie komus ada" :)
salve amsel44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam,
szukam juz z przerwami 3-ci tydzien i nic. prosze was wiec o pomoc, moze cos skojarzycie . ten zyrokom. jest jakis dziwny , odpada kriegsmarine (normal. ma podz. 360 stopni)i brak ozn. luftwaffe (FL). kod(heereswaffenamt)>> WaA wskazuje na wojska ladowe >>> 897 kod fabryki. niestety mimo staran ,nie udalo mi sie ustalic zakladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waa czyli waffenamt to chyba symbol akceptacji przedmiotu przez biuro uzbrojenia i nie świadczy o jego przeznaczeniu dla Wehrmwchtu,Kriegsmarine,Lw,czy SS.Spotkałem się z symbolem Waa na przedmiotach przeznyczonych ewidentnie dla Lw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz powrocilem do ormalnosci" to skoncze watek z kodem bbx (sie boje :))
;podpowiedziano mi ze to kod fabryki w kiel . pana herman anschutz-kempf. istotnie jest mamusia" zyrokompasu (razem z a. einsteinem )jednak ja stary slepak nie znalazlem potwierdzenia :( by ten kod bbx byl tej fabryczki oznaczeniem )mysle jednak ze to dobry trop....
salve amsel44
ps. moze to jakis art. wynalazek (np. kommando-gerat 36 ?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie