Skocz do zawartości

APEL DO POSZUKIWACZY!!!


pelikan85

Rekomendowane odpowiedzi

W dni 06.08.2007 r. kupiłem po długim czasie zbierania pieniędzy, sprzęt o którym od dłuższego czasu marzyłem-WYKRYWACZ METALU. Zakupiłem używanego VIKINGA 6 za 300zł. Już się szykowałem by wyruszyć na poszukiwania, lecz prawda okazała się brutalna-diagnoza wykrywacz jest zepsuty i naprawa przekroczy wartość wykrywacza. Zostałem oszukany a ze sprzedawcą nie mam żadnego kontaktu. Na drugi wykrywacz niestety mnie nie stać, więc chyba muszę przełknąć gorzką prawdę i na tym zakończyć moją krótką przygodę z wykrywką, chyba że znajdą się osoby chętne by mi pomóc. Pomoc przyjmę w każdej postaci! Jeżeli jest ktoś kto np. pomógłby mi odzyskać moje pieniądze od oszusta, wspomógłby mnie finansowo lub sprzętem byłbym bardzo wdzięczny!!!
Dziękuje.
p.s. proszę administratora by nie usuwał tego postu.
mój e mail: pelikan85@gazeta.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie stwierdziłeś, że koszt naprawy bedzie wiekszy od zakupu???, może jednak da sie to naprawić taniej, powiedz jaka była diagnoza? co uszkodzone, sonda , elkektronika, czy tylko stwierdzenie, że koszt wiekszy od zakupu, padło po zewnętrznych oględzinach.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
igomas-gdynia ja nie żebram,napisałem że chętnie skorzystam z pomocy przy odzyskaniu 300zł od tego oszusta.
SWaldek elektronik stwierdził że jest rozszczelniona sonda i pojarała się płytka w sterowaniu (od wilgoci).
karpik nie nabijaj się, szczerze ci życze byś był w podobnej sytuacji co ja, zobaczymy czy ci śmieszno będzie.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na forum nie jesteśmy Ci w stanie do końca pomóc. Od tego jest tak znienawidzona na innym forum (Poszuk... Skar...) Policja. Słuchaj moim zdaniem jeśli sprzedający nie informował Cię w chwili sprzedaży, że sprzęt jest uszkodzony i nie sprawny to moim zdaniem wprowadził Cię w błąd i doprowadził do niekorzystnego rozporządzania przez Ciebie Twoim mieniem co wypełnia znamiona przestępstwa określonego w art. 286 par. 1 kk tzn. oszustwa. Zgłoś to na Policję, podaj wszelkie szczegóły a myślę, że masz szanse na odzyskanie swoich pieniędzy.
Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy Karpik, że moja profesja zostanie moją słodką tajemnicą:) w razie potrzeby służę wszelką pomocą i radą. A tak jeszcze do Pelikana. Masz maila a to dużo. Jeśli ten gość prowadził z tobą korespondencję mailową to musiał przecież gdzieś siedzieć przy kompie i oby robił to w zaciszu domowego gniazdka - wtedy będziesz już w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do niego maila ze jak nie odda pieniedzy to zglosisz sprawe na policje. Ci namierza go bez problemu i On pewnie o tym wie. A skoro sprzedawal wykrywke to jest prawdopodobienstwo ze moze miec np jakas militarke ktorej wolalby nie pokazywac niebieskim w razie ich wizyty. Jest szansa ze bedzie wolal oszczedzic sobie klopotow zwiazanych z przenoszeniem kolekcji i odda Ci szmal. Moze byc tez tak ze nic nie ma ale bedzie bal sie klopotow.
A wogole to ktos zna tego mail i jegomoscia? Bardzo nieladnie postapil.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ale nie musi. Te wszystkie informacje, które posiadasz powinny wystarczyć do namierzenia typa, więc albo wal w poniedziałek do najbliższego komisariatu, albo skorzystaj z rady Palacza - daj mu kilka dni na odpowiedź, a jeśli będzie miał to w dup.. to jedź z nim po całości. W razie pytań wal na mail. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jedź z nim jak z gów... i nie miej litości. Wykręcił Cię z ciężko oszczędzonych pieniędzy a takich ludzi nie ma co żałować!!! Zanieś na Policję wszystko co masz związanego z tą sprawą - korespondencję, potwierdzenie wpłaty itp. Myślę, że w ciągu miesiąca może dwóch chłopak dostanie rozwolnienia:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ja powtarzam, jeśli chcemy coś kupić, to poprośmy aby sprzedawca wystawił przedmiot na aledrogo, na np 1 godz, cenę kup teraz na umówioną kwotę. Wtedy on daje opis, czytamy go dokładnie i kupujemy, wszystko jest wiązane prawnie przez aledrogo. Kiedyś koleś chciał mi sprzedać wykrywke, salamandrę
ale prosiłem go by wystawił na aledrogo a ja nawet zapłace zapłace za aukcje, ale on twardo mowił nie. Hehehehe, a potem mi napisał że pracuje w handlu i każdą transakcje traktuje profesjonalnie, nie dziwie się że nie sprzedał tej wykrywki przez ponad 2 lata...


Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do allegro to sprawa nie jest taka prosta miałem już do czynienia z nieuczciwym sprzedawcą straciłem 330zł zgłosiłem sprawę na policję prokuratura umożyła śledstwo w uzasadnieniu pisząc że powinienem był mieć świadomość że towar może być niezgodny z opisem i tym samym nie spełniać moich oczekiwań z odwołaniem dałem sobie spokój oczywiście allegro umywa łapki od tej sprawy i to na tyle moich doświadczeń teraz jeżeli chcę coś kupić to albo odbiór osobisty albo zaciskam zęby i idę do sklepu co do tego gościa to wpłacając kasę na konto powinieneś mieć jego adres wraz z nr konta jeśli tak to sam pomyśl co z tym fantem zrobić oczywiście do niczego nie namawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie