Jump to content

Poszukiwania czesci po rozbitym messerschmitt-ie 110


_MANIAC_

Recommended Posts

Witam

Mam wiadomość dla osób chętnych poszukiwania części po rozbitym messerschmitt-ie 110 który rozbil sie wokolicach Piły (woj. wielkopolskie) Zdarzenie miało miejsce na przełomie sierpnia i września 44 roku i tak sie sklada ze znam miejsce katastrofy - miejsce w 100% pewne!!
Samego samolotu już nie ma gdyż wycofujące się wojsko niemieckie zabrało go ze sobą ale jestem pewien ze ziemia nadal kryje w sobie wiele czesci, naboi itd po tamtym wydarzeniu. Sam nie zajmuje sie poszukiwaniem i dlatego pisze na Waszym forum. Zainteresowanych prosze o kontakt telefoniczny wtedy jestem gotów pokazac owo miejsce dokladnie.
Mój numer to 664-68-75-04

Pozdrawiam
Adam
Link to comment
Share on other sites

nie rozumiem Twojej wypowiedzi kolego
chodzi o niezbieranie naboi czy uwazasz ze nie bedzie tam naboi?
bo owy samolot spadajac na ziemie, z tego co powiedzial mi moj dziadek (a to wlasnie on byl swiadkiem tego zdarzenia) gubil je wlasnie
pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Darek419 napisał
I po co mieliby zabierać wrak - ze sobą- .Myślę że uciekając w styczniu- lutym spod Piły mieli większe zmartwienia niż wrak samolotu."

Dareczku największym zmartwieniem niemieckiego przemysłu pod koniec wojny był permanentny brak surowców. Podstawowym źródłem aluminium pod koniec wojny był złom ze swoich i alianckich samolotów. Dlatego też do końca wojny o ile to było możliwe zbierano wraki samolotów. Poza tym istniały specjalne jednostki które odzyskiwały z wraków sprawne agregaty a nawet elementy konstrukcji nośnej.

pzdrwm
bombel
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information