Skocz do zawartości

malbork i okolice


Gość krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

witaj tommy1976

Czekam na wiosnę..... i mysle że to juz nie długo bo nie mogę się doczekać wyjazdu na Mazury. Jak tylko trochę sie ociepli to może byśmy sie spotkali na wiosennych wykopkach. Razem było by razniej.
Co Ty na to??

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

dalsze zdjecie z Kurtem Welterem w roli głównej. Ogólnie mam ok. 26 zdjęć związanych z lotniskiem. Bunkry o których wspominaliście też są mi znane. Na starym poligonie artyleryjskim jest ich ok 12 w trzech zespołach po 2-3 oraz pojedyńcze. Niektóre są zasypane - np. w miejscu wywozu ziemi z Cukrowni przy drodze Malbork-Gronajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisek czy mieszkasz w Malborku lub w okolicach?
Jeśli jest to możliwe to z chęcią pokryję koszta nagrania tych fotek na płytę i przesłania.
Daj znać.
Jeśli masz jakieś linki do stron z takimi zdjęciami to wrzuć na forum.
Posiadam kilkanaście grupowych zdjęć (kopie) jeńców angielskich ze stalagu XXB, kilkadziesiąt skanów starych malborskich pocztówek, tyle samo Gdańska. Poza tym dużo skanów fotek i map gdańska, które otrzymałem od znajomego z archiwum państwowego.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tommy1976 Wysłałem Ci 2 emaile na twój adres ale nie mam pewnosci czy dotarły. Zawierały zdjęcia i mape okolic Malborka z lokalizacją bunkrów. Potwierdź odebranie , a przy okazji pochwalcie się efektami poszukiwań. Dla wypełnienia miejsca jeszce jedno ostatnio znalezione zdjęcia. Wcisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisek niestety nie dostałem meili od ciebie. Miałem jakieś dwa meile z wirusami i antywirus mi je zablokował. Może to te ale były dwa różne adresy. Sprawdź czy nie masz wirusków. Jeśli się nie masz to sprawdź jeszcze raz.
Pozdrawiam.
ps Nie napisałeś skąd klikasz. Jesli możeesz to odpowiedz może połazimy gdzieś razem.

ps II TRAPER odezwij się brachu bo muszę Rutusa przetestować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy, sorki ale pracuje w sobotę i raczej nie zdążę sie nigdzie wybrać, ale napisz gdzie będziesz i o której mniej więcej, to może wpadnę. Cholera, do 28 marca jestem trochę zablokowany bo wtedy mam właśnie egzaminy w szkole i mam kupe roboty, ale bardzo bym chciał. Kliknij co bedziesz robił i gdzie w sobotę... Pozdrawiam krzyżaków i dziękuje zazdjęcia z nalotu,SUPER! nie widziałem ich wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jaki ten świat mały. Jednak w Malborku jest też sporo poszukiwaczy :). Generalnie to nie szukam militariów ale czasami mi się zdarzało. Od wielbarskiego lasu zaczynałem. Tak jak pisaliście w tym lesie wala się bardzo dużo łusek ze względu na to że był tam poligon, gdzie trenowali również policjanci niemiecy. Ciekawostką jaką tam znalazłem jest łuska os shermana. Linię obrony jest tam stosunkowo łatwo odnaleść wystarczy kierować sie wzdłuż rowu przeciwczołgowego. Apropo niewypałów jest ich stosunkowo mało trafiają sie zapalniki (niestety) amunicja do TT i mosina i sporo nakrętek do niemieckiego granatu trzonkowego. Swego czasu znalałem tam również panzer schreka (nie wiem jak to się pisze) - pewnie zakopany dalej tam leży. Odnośnie znalezionych kawałków z niemieckimi oznaczeniami to w tamtym miejscu stały namioty
i baraki ćwiczących tam niemców. Sporo tam naboii ćwiczebnych pruskich guzików tubek po paście i kremach oraz szkieł. Wskazane było by się spotkać w celu bliższego poznania. Dajcie znać co wy na to
pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tommy 1976. Być może że skaner antywirusowy tak zareagował na załaczniki zdjęć. Niestety nie mam programu antywirusowego profesjonalnego więc może tam coś jest. lepej uważać bo już się kiedyś nadziałem. Ale Formu przyjmuje moje zdjęcia. Kiedyś z ciekawosci stworzyłem mapę znanych mi lokalizacji bunkrów wokół Malborka. To co przedstawiam moze być niewyraźne bo musiałem ją zmniejszyc do formatu przyjmowanego przez Forum. Orginalna mapa zajmuje 4.57 MB. Mapa to sztabówka z stanem z 1973 r. Niestety brakuje mi arkusza z częścią lasu Wielbarskiego.Tak więc poza zasiegiem jest lokalizacja Bunkra uzywanego przez Garnizonowy Węzeł Łacznosci. Prawdopodobnie jest on najstarszy patrząc na materiał (cegła. Obok nad sama skarpą jest jeszce jeden (such lecz spalony oponami. Idąc dalej ku skarpie znajdziesz prawdopodobne stanowisko strzeleckie ( okopy i stanowisko. Proponuje tam spróbować z wykrywaczem. Jeżeli można wiedzięć jaki jest koszt zakupu.
Mieszkam na Wielbarku. Jestem raczej kibicem poszukiwań z racji zainteresowań II WŚ oraz architekturą (stąd bunkry).
Ale nie wykluczam dalszych kontaktów choćby z racji posiadania samochodu jakieś ciekawy wypady w teren. Wcisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w ksiegarni przegladałem ksiakę Niemieckiego pilota - niestety zapomniałem tytuł i autora, w którym było zamieszczone zdjęcie eskadry FW-190 D-9 z sowieckimi gwiazdami. Z opisu wynikało ze Rosjanie zaraz po wojnie uzbroili jeden pułk(?) lotnictwa morskiego w zdobyczne Foki. Samoloty pochodziłu z zdobytego transportu kolejowego na stacji Malbork. Jezeli ktoś kojarzy proszę o podanie autora i tytułu. PS. dodaję zdjęcie powracajacej fortecy z nalotu na Malbork, opis B-17 "Roger the Lodger damaged and returning from Marienburg 9 Oct. 43" Wcisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za skarpą nic ciekawego nie znajdziecie (wiem z autopsji). Ciekawiej jest na skarpie przy drodze na śluze, ale teren ostro przeryty. Cokolwiek można jesze trafić w drugim lesie pozycje na samym skraju lasu, w stronę Gościszewa.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcisek te meile z wirusami to nie od ciebie. Ktoś sobie robi jaja i od trzech dni codziennie dostaję po kilka.
Co do poszukiwań to byłem wczoraj z Traperem na wielbarku w drugim lesie. Wykopaliśmy trochę łusek od mausera (w tym dwie polskie, monety z PRL-u i pocisk od 88-ki (bez ładunku). Zamierzam jeszcze tam pochodzić, przekopane mocno ale może coś się trafi. Jeśli będziesz chciał z nami połazić to zapraszam. Myślę, że będzie okazja do wymiany fotek jak się spotkamy. Mam troszkę materiałów dotyczących Malborka. Jak będziemy szli szukać to dam ci znać.
Co do wykrywacza to powiem ci, że kupiłem go w czwartek i jest to pierwszy sprzęt tego typu który posiadam. Już się trochę z nim obyłem :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falek ostatnio napisał do mnie karas i zaproponował wspólny wypad z wami w przyszłą niedzielę. Jeśli to będzie aktualne to dajcie znać na meila.
Co do wspólnego spotkania poszukiwaczy z Malborka to można kiedyś zorganizować w wielbarskim lasku spotkanie przy ognisku połączone z degustacją kiełbasek i większej ilości piwa :) hehe.
Co wy na to panowie?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie