Skocz do zawartości

Co lepsze do odrdzewiania ?


rukon1

Rekomendowane odpowiedzi

no niestety mit. Zawartość kwasu fosforowego w Coli to naprawde minimalne ilości a nie przekonasz mnie, że cukier, karmel i kofeina wzmocnią tak działanie kwasu że ten odrdzewi cokolwiek :) tak więc działanie coli na rdze to tak jak łykanie czarodziejskiej tabletki PLACEBO :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cola nie jest taka zła ale trzeba wiedzieć jak się nią posłużyć. Najpierw trzeba ją dobrze wygotować(godzina na gazie) Po ostygnięciu dodajemy łyżeczke stołową sody oczyszczonej na 1 litr. Mieszamy i można nużać fanta. Tylko nie za długo !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czytam i aż się boję pytać :), jestem laikiem w tych sprawach.
Interesuje mnie czym można wyczyścić białą broń ( szpady, rapiery, miecze, halabardy, kusze ). Te pierwsze nie są zardzewiałe, pokrywa je warstwa kurzu, tłuszczu i sadzy ( wisiały nad kominkiem ), podobnie kusze i halabardy. Miecze zaczęły rdzewieć, chociaż głębszych wżer nie zauwżyłem. Będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź. Jeśli wymaga to większej ilości miejsca proszę pisać na emila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horst .. kwasy nie są złe ale pod warunkiem zachowania umiaru :) to co dostępne w handlu zazwyczaj ma takie stężenia że fatn może szybko nam zniknąć" po zastosowaniu :) metody mechaniczne też mają minusy - podobnie jak konserwacja taniną (cortaninF przykładowo lub Brunox) tak że lepien nie uogólniać co dobre co nie tylko na konkretnym przykładzie debatować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli komuś bardzo zależy na traktowaniu historycznych fantów kwasem to prosze bardzo.Chciałem także przypomnieć,że z rzeczy ,która przeleżała w jakimś miejscu kilkadziesiąd lat niekoniecznie miejsce to było sprzyjające dla fancika nie zrobicie nóweczki. A jeśli chodzi o elektrolizę to nie jest to proces podobny do przemysłu wielkopiecowego. Wystarczy kupić korytko plastikowe do kwiatków, długość jaka wam odpowiada ,prostownik niesą drogie kawałek mataly długością odpowiadający przedmiotow,i grzałka akwarystyczna, woda oraz roztwór do elektrolitu ,można go nabyć na aukcjach internetowych lub od biedy kupić kreta i po sprawie. Zajmuje to tyle miejsca co korytko(oczywiście proces musi przebiegać w pomieszczeniach dobrze wentylowanych leb na dworze z racji wydzielania się wodoru
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie