Skocz do zawartości

Nowy Jork - co warto zobaczyć?


MK

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie zaniosło daleko, ale być może ktoś z Was był tu bądź w okolicach i jest w stanie polecić jakieś miejsca o tematyce historyczno-militarnej, które warto zobaczyć?
Lotniskowiec USS Intrepid" niestety w remoncie, stoi na Staten Island i jedynie takie zdjęcia mogłem zrobić (zanim się strażnik nie przyczepił o robienie zdjęć).
Jeśli macie jakieś sugestie dotyczące ciekawych miejsc w samym NY lub okolicach (1dniowa wycieczka) proszę o informacje.
Pozdrawiam z NYC :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
W Nowym Jorku to wiele nie możesz, bieda i porażka. Byłem szukałem i nic nie znalazłem ciekawego. Z resztą najlepiej poszukać gdzie są jakieś najbliższe muzea wojskowe, ale jak wiesz tam wszędzie jest daleko i praktycznie nie ma możliwości dojazdu, tak chwilowego na jeden dzień. Nie przeczę, jest wiele bardzo dobrze zaopatrzonych muzeów, ale na pewio nie w NY.
Pozdrowienia Darcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darcos, jak to możliwe, że w tak ogromnym mieście nie ma co oglądać? ehh... z dojazdem fakt, ciężko jak się nie ma auta.
Parowóz - od teraz totalna konspiracja.
Zarzucam fotkę pomnika New York Korean War Veterans Memorial", choć niby inny okres. Stoi przy przystani z której płynie prom na Staten Island i wycieczki na Statuę. Uważam, że jest fantastyczny w swojej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaliczyć American AIRPOWER museum
Subway or bus to New York Penn Station. Long Island Railway (LIRR) to Farmingdale Station. From Farmingdale by cab 2 minutes to Republic Airport .
1230 New Highway, Farmingdale, New York, 11735

http://americanairpowermuseum.com/Website/Index.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Police Academy Museum 235 E 20th St znajduje się cały arsenał broni; ;pałki policyjne oraz olbrzymia kolekcja broni palnej. Można również obejrzeć dawne mundury czapki oraz wszystkie odznaki policji nowojorskiej od 1845.roku.
http://www.nycpolicemuseum.org/homeindex.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich podanych wyżej muzeum dojedziesz bez problemu.w ciągu 1-1,5 godz Troche zachodu jest tylko z Airpower Museum ( proponuje subway E do Sutphin Blvd dalej Long Island Rail Road LIRR dojechać do Farmingdale a dalej taxi 2 minuty .... nie będziesz szukał po lotnisku muzeum a wrócić na stację LIRR możesz sobie na piechotkę ) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR-71 widziałem tylko w kokonie na pokładzie Intrepida, jeśli możesz podać mi namiary na to miejsce bardzo proszę. Myślałem o American Airpower Museum ale to miejsce bije je na głowę!
pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie