Skocz do zawartości

WYKRYWACZ NA POCZATEK


Gość panzerule

Rekomendowane odpowiedzi

PROSZE O RADE.MIESZKAM W 3MIESCIE,NA WIOSNE CHCIALBYM POCHODZIC PO OKOLICZNYCH LASACH,JESTEM LAIKIEM W DZIEDZINIE WYKRYWACZY.WIEC,PROSZE O RADE ZNAWCOW TEMATU ,CO MOZNA KUPIC NA POCZATEK ABY SIE NIE ZNIECHECIC DO CHODZENIA.NIE JESTEM BOGACZEM,WIEC SPRZET POWINIEN BYC UNIWERSALNY,WYTRZYMALY I POWIEDZMY DO MAX 1500zl.JESLI SPYTACIE CO CHCE SZUKAC,ODPOWIEDZ JEST PROSTA WSZYSTKO,CO SIE DA,np HELMY I COS MALEGO /M0NETY/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESZCZE MAM GLUPIE PYTANIE,ALE NIE DLA MNIE/JESTEM LAIKIEM/
CZY WYKRYWACZ NA MONETY BEDZIE WYKRYWAL,WSKAZYWAL MILITARIA/HELM/?DLA MNIE POWINIEN,ALE JAK Z TYM JEST NA PRAWDE,CZYM ONE,WYKRYWACZE SIE ROZNIA?TEN NA MONETY A TAMTEN NA MILITARIA,CEWKA TAKA A MOZE TAKA.JESLI NIE CHCECIE PISAC TO PODAJCE STRONY GDZIE TAKI JAK JA,ZIELONY W TEMACIE OSOBNIK MOZE SOBIE POCZYTAC.PROSZE TYLKO JASNO I PROSTO PISAC,BO NA PRAWDE NIE JESTEM W TEMACIE .DZIEKI WIELKIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek poczytaj uważnie posty w tym dziale a napewno wyciągniesz jakies wnioski ,takich postów jest co najmniej
kilkanaście .Niedawno miałem ten sam problem i wiem że wybór nie jest łatwy ale tylko uważna lektura stron producentów lub importerów sprzętu oraz forum pozwoli dokonać włąściwego wyboru.Mysle jednak że na początek należy zacząć od prostych ,tanich wykrywaczy impulsowych tzw PI ,ponieważ one znajduja dosłownie wszystko co metalowe i w ten sposób wyrabiają w tobie hart ducha lub zniechęcają do dalszych inwestycji w to hobby.Uwierz że kopiąc 100 dołków i znajdując 99 gwożdzi i np jedną pogieta i zardzewiałą łuske łatwo stracisz lub odnajdziesz w sobie zyłkę poszukiwacza .Ja sam tak zaczynałem , przetrwałem ten najcieższy okres :-) i teraz nawet na ryby nie jeżdżę tylko na pikanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ,czytam,czytam i mam taki mentlik w glowie,ze opadam w fotrlu.czytalem o Smetku,moze jest ok,jak dla takiego jak ja.Wiec jeszcze podajcie kilka stron gdzie zapoznam sie podstawami co z czy sie je.Interesuja mnie podstawowe pojecia w temacie :wykrywacz i wykrywanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy:

- potrzebujesz wykrywacza uniwersalnego o ile takie istnieją :) - interesują Cię zarówno hełmy jak i monetki.
- chcesz na to wydać max 1500zł - z osprzętem dodatkowym typu druga cewka, akumulatory, itp. itd.
- nie masz doświadczenia z wykrywaczami więc sprzęt nie może być zbyt skomplikowany bo się zniechęcisz.

Przeszukaj dobrze forum, zerknij do działu ogłoszenia do komercyjnych. Sprecyzuj potrzeby. Znajdź x modeli a potem wypisz je tutaj wszystkie te które bierzesz pod uwagę a już użytkownicy forum wystarczająco Cię zniechęcą do niektórych modeli a może nawet do wszystkich :)
Myślę że tak będzie łatwiej zorientować się w temacie.
Inaczej ten wątek tak jak inne podobne bedzie miał 100 postów a Ty dalej mętlik w głowie.

Proponuje też abyś rozpoczął poszukiwanie od odrobiny teorii. Czyli zasady działania piszczałek, rodzaje, zalety, wady , zachowania w różnych gruntach. Jest parę stronek w internecie gdzie takie podstawy teoretyczne są przedstawione. I weź dystans na co poniektóre ewelacyjne" zasięgi bo tak naprawdę nie ma sprecyzowanej normy na przeprowadzanie takich testów więc istnieje tutaj wolna amerykanka". Również bierz bardziej pod uwagę ergonomię, stabilność sprzętu, wykonanie, serwis niż zasięg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
..wykrywacz na początek... trudny temat. Mimo wszystko liczy się na pewno tzw. kasa. Ona decyduje co jest pułapem początku... Kazdy wykrywacz ( no prawie każdy)jest warty zainteresowania, bo pierw trzeba złapać bakcyla kopania! Znam osoby, które KUPĘ szmalu wywaliły na sprzęt,by po pół roku powiesić go na kołku i zaczeli zbierać butelki... Proscan dobrze radzi i z tego co wyczytałem, wie co pisze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
moja uwaga jest może innej natury. Wszystko zależy od kasy.
Moim zdaniem na początek najlepszy jest jak najlepszy wykrywacz.
Jeśli kupisz jakiś szajs będziesz kopał gwoździe i kapsle i się wyłączysz z hobby.
Jeśli kupisz dobry wykrywacz, będziesz szczęśliwie sobie kopał i uczył się go używać trafiając w miarę upływu czasu coraz ciekawsze rzeczy i nie tracąc czasu na gwoździe.
Jak już nabędziesz odpowiednią wiedzę, będziesz wiedział gdzie, co i jak kopać, mozesz sobie kupić najtańszą PI i dalej będziesz kopał fanty. :)

Dlatego polecam lepiej jakiś dobry używany wykrywacz zachodni (oczywiście sprawny).
Pozdrawiam
Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie