Skocz do zawartości

wasze motocykle wojskowe


zoltar92

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Witam!

Panowie mam pytanie, spotyka się oznaczenia urali np. IMZ-8-103-30. Czy to są jakieś dokładne oznaczenia fabryczne? W dowodzie białoruskim swojego mam wlaśnie tak, a na oko to m67/36 /zapłon elektroniczny/.

Nie mogłem nic znaleźć na ten temat w sieci... Proszę o pomoc!

Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moje bzykanie .....Nigdy mnie nie zawiódł.
Mam go od czerwca 1999 i morduje go z powodzeniem po drogach i bezdrożach Małopolski i Krakowa . Składa sie chyba z 5 motocykli .Caly czas go modernizuje . Większosc czesci dostepna jest zwyklym smiertelnikom . Motor ma hermetyczne kufry (radio) oraz silnik który nie powinien miec problemu pracy pod wodą .
Uzywam go na wypady krótkoflarskie lub wycieczki po małopolsce . Zainspirowala mnie kiedys Włoska Cagiwa W8 uzywana przez tamtejszą armie . Motor mozna spotkac jak wspomnialem na terenie Malopolski . Jak sie Wam podoba - ma dusze ? Stare dobre przyslowie mówi Farba Khaki kryje braki ... Ma jaja ?

Ps to taki balast dla dzisiejszego motocyklizmu - zero pasjonatów, nie to co przed laty .. Pozdrowienia radiowo-motocyklowe 73 ! BIG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZELO 107 odezwij sie do mnie na sylwester_black_art@wp.pl lub gg: 9278018 od 14 do 22 jestem w pracy (podeslij fotki jesli mozesz) interesuje mnei ten bak a co do motocykli wojskowych mam kilka namiarów np WLA42 w sumie kompletna, R35 bardzo skundlone, Sb350 bardzo kompletna i orginalana, tylko wez to wychodz od chłopów ze wsi :/ obecnie planuje nabyc KS600 od znajomego (zestaw do remontu) gdyz ostatnio dosiadałem KS'a wystawianego na allegro i musze powiedziec ze jest to maszyna zapierajaca dech !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
Lepiej bys tego orginała tak postawił w kuchni.Teraz sie nie dziwie że dziadek jesli tak było Cie zaczepił.Trumna wrzuć foty tej wanny schwimwagena to kopia wanny czy też gdzieś wygrzebałeś.Wiem trumna przejąłeś jakieś muzeum w Kanadzie a wogóle jesta KOMORNIKIEM(czyt; w kazdej komórce cos znajde) Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komornikiem tylko ‘kretem’ he he. Wiesz zycie mnie nie rozpjeszczalo… tulalem sie po swiecie ale w kazdej sytuacji staralem sie jakos kontynuwac moje pasje z Polski, no i udalo mi sie nawet tym zarazic kilku moich studentow. Zreszta motory, samoloty, czolgi etc to tylko takie moje male ‘hobby’, ale to znow temat na osobny watek a mjalo byc o motorkach wojskowych.

Ale zeczywiscie mam jakies niewiem, jak to nazwac dziwne ‘zdolnosci’, i koledzy ktorzy mnie znaja osobiscie moga to potwierzdzic, ze bez wykrywacza metali potrafje wyciagnac ‘fanty’ z ziemi, ale tak bylo od dziecka. Zaczelo sie w wieku lat 6, bylem z rodzicami w Malborku, rylem w rumowisku cegiel wykopalem jakas duza okragla sprzaczke, potem poszlismy do muzeum i co sie okazalo? Taka sama byla na wystawie jako zapinka od pasa Krzyzackiego. W wjeku lat 12 mjalem juz spora kolekcje i pjerwszy motocykl znalezony na wycieczce szkolnej, byla to polska maszyna z Wzesinia 1939 roku, byl to terz moj pjerwszy motor ktory ustawilem w moim pokoiku, tak sie zaczelo… Jedno z bardziej spektakularnych odkryc mojego dziecinstwa (znow temat na nowy watek) bylo jak znalazlem dwa samoloty w ladowni zatopjonego do polowy statku, bylo to na wakacjach w rejonie mjejscowosci Stegna (dokladna lokalizacja byla troche inna ale to te okolice), dobra koncze bo nigdy nie skoncze, a moderator wlepi mi karteczke za pisanie nie na temat, ale sporo tego bylo przez lata.

Wracajac do tematu motorkow wojskowych tego BMW niemoge sobje ustawic w pokoju, choc bardzo bym tego chcial, bo tak jak pisalem nie jest splacony wiec formalnie NIE jest moja wlasnoscia. Zreszta szkoda zeby stal u mnie w kuchni, niech cieszy lepjej innych, moim mazeniem jest aby trafil do jakiegos muzeum w Polsce i tam oko cieszyl. Nie jestem ‘psem ogrodnika’ i zawsze chetnie sie dziele tym co mam.

A co do motorkow ogulnie, to tak jak juz pisalem moimi najukochanszymi motocyklami sa i beda
Jawa 350 TS i WSK, niech moc bedzie z nimi!

Pozdro,

LT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie