Skocz do zawartości

skąd u Polaków ta fascynacja ?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Chyba wszyscy, oczywiście nie każdy na miarę powiedzmy Napoleońską - ale dla samych siebie, na pewno.

Ci od boczku i cebuli nie mieli tak źle - oprócz mięsa z cebulą były jeszcze automaty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do relatywizacji historii to co najdziwniejsze powstała wspólnota interesów ponad podziałami politycznymi, religijnymi i ideologicznymi.
Niemcy- (choć wszystkie opiniotwórcze media wmawiają nam, że to nasi przyjaciele) oni wybielają swoją historię w dalekosiężnym celu by zdjąć z siebie winę za wszystkie zbrodnie i przedstawić II wś jako ormalną" wojnę w której oni zostali pokrzywdzeni terytorialnie.
Żydzi- by na Polskę wywrzeć presję za rzekome polskie zbrodnie na nich. A co za tym idzie ułatwić zwroty majątków.
Rosja- tu w grę wchodzi zemsta za naszą politykę wobec nich i wojna ekonomiczna.
Czyżby pojawiające się z dużą regularnością w zagranicznej prasie sformułowania polskie obozy", homofobia, antysemityzm w kontekście Polski to czysty przypadek?
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wrogom rosji,przeciwnikom Stalina!
Zyjac od lat poza polska,moje dzieci zdobywaly edukacje w kraju kapitalistycznym.Mam podrecznik ze szkoly sredniej z ktorego moje dzieci czerpaly wiedze o Zwiazku Radzieckim i Stalinie. Stoi w tym podreczniku,ze dzieki zdecydowanej polityce bolszewikow ze Stalinem u steru nastapila transformacja rosji z kraju feudalnego do kraju wysoko uprzemyslowionego.Technicznie i cywilizacyjnie rozwinietego.Stalo sie to w okresie miedzy 1927 rokiem,a 1950 , gdzie ZSRR mogl konkurowac z wszystkimi wysoko uprzemyslowionymi potegami swiatowymi.Przy tym stoi,ze nastapil olbrzymi postep nauki i wiedzy ogolnej obywateli ZSRR.Autor tej publikacji William Jay Jacobs nie zapomnial napisac i to z naciskiem o niekiedy barbarzynskich metodach Stalina i bolszewikow ,przy ktorych osiagnieto te rezultaty.Przytacza wypowiedz Chruszczowa o Stalinie demaskujacego" i potepiajacego metody tak zwanego stalinizmu",jednoczesnie zastrzegajac sobie prawo historii do osadu tego okresu i ludzi zyjacych w tym czasie.Od siebie dodam,ze nie byloby zwyciestwa nad hitleryzmem gdyby nie bylo takiej polityki jaka przyjal Stalin.Nie moglibysmy dzisiaj o sobie mowic jako o ludziach wolnych.Hitleryzm przewidywal,ze polacy w okreslonej liczbie beda zyli na sluzbie u niemcow.Za pacholkow.Kiedys w historii chrzescijanstwa jezuici zauwazyli,ze cel uswieca srodki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Walenty zaryzykuje twierdzenie że gdyby nie stalinizm i zmowa rzeczonego z Hitlerem do wojny mogło by nie dojść. Albo by miała zupełnie inny przebieg. Zapewne panu nie jest wiadome że niemieckie czołgi we Francji napędzała sowiecka benzyna a niemieckie samoloty nad Anglią też i do póki w szkopskie łapy nie wpadła Rumunia z ropą było kiepsko o innych surowcach nie wspomnę. A wie Pan Walenty jak z Rumunią było?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walenty napisal :
Stoi w tym podreczniku,ze dzieki zdecydowanej polityce bolszewikow ze Stalinem u steru nastapila transformacja rosji z kraju feudalnego do kraju wysoko uprzemyslowionego.Technicznie i cywilizacyjnie rozwinietego.Stalo sie to w okresie miedzy 1927 rokiem,a 1950 , gdzie ZSRR mogl konkurowac z wszystkimi wysoko uprzemyslowionymi potegami swiatowymi.Przy tym stoi,ze nastapil olbrzymi postep nauki i wiedzy ogolnej obywateli ZSRR."

Walenty nienapisal :
O tym ze na samej Ukrainie w ramach tzw. kolektywizacji",bolszewicy wykonczyli okolo 7 milionow ludzi !

Rzeczywiscie OLBRZYMI POSTEP !!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walenty nie usprawiedliwia Cię to, że mieszkasz na wygnaniu" i czerpiesz wiedzę z ich pożal się Boże podręczników historii.
Równie dobrze można oglądać programy tv na Discovery i dowiedzieć się (cytuję z pamięci); Polska broniła się przed Niemcami tylko ok cztery tygodnie, za to Francja aż miesiąc( coś w tym stylu).
W popularnej literaturze zachodniej podejście do tematu jest oględne i wypaczone niewiedzą lub pragmatyzmem. Poza tym chyba we wszystkich krajach kultury zachodniej nazwy krajów zazwyczaj piszę się z wielkiej litery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walenty nie myli pojec i piszac o postepie ekonomicznym to trzyma sie tematu.Zacytowalem z podrecznika wiedze jaka w kraju w ktorym mieszkam byla,a moze jeszcze jest przekazywana mlodym ludziom w szkolach.Na temat usmierzenia buntu na Ukrainie mozna dyskutowac ale jeszcze raz zwracam uwage na slowa jezuickie,ze cel uswieca srodki.Widocznie ,srodki podjete przez owczesna ekipe nie mogly byc inne.Rozpaczanie nad losem i cierpieniami ludzi w rosji,czy w pozniejszym ZSRR przez polakow jest nie racjonalne.Ludzie,ktorzy doswiadczyli tam tego losu ,to poprostu tego nie zauwazyli.Okrucienstwo towarzyszylo tam kazdej wladzy od Tatarow poczawszy poprzez carow i wladze radziecka.Troche znajomosci dziejow kraju sasiedniego nie zaszkodzi.Prosze zwrocic uwage na cara Iwana Srogiego,czy Piotra Wielkiego,ktory bojarow skracal o glowy i nie zalowal nikomu topora i tym sposobem zbudowal potege feudalnej rosji.Rosja dopiero zaistniala na mapie swiata!Dzisiaj,z uwagi na potrzebe chaosu na swiecie wznosi sie peany na czesc czegos takiego jak demokracja,ktora nigdzie na swiecie nie zdala egzaminu.Ciagle robi sie jakies kugle z ta demokracja na dorazne potrzeby,a tak naprawde to nikt nie wie o co chodzi.Niestety ale dyktatury udowodnily ze maja wieksza sile postepu w kazdej dziedzinie.Dyktatura proletariatu w ZSRR rowniez ta sile miala.Przeciwstawianie ofiar,ktore byly przy okazji nie umniejsza dokonan.Na zasadzie proponowanej przez kolege z forum,to musielibysmy wymawiac kosciolowi katolickiemu za kazdym razem zbrodni jakich sie raczyl dopuszczac w swojej historii.Przeciez,pomimo wszystkiego to instytucja koscielna ma sie doskonale i jest w dobrej kondycji pod kazdym wzgledem.Cel uswieca srodki! przypomina Walenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie... przyjmując pańską logikę Hitler miał rację? Jak pan twierdzi cel uświęca środki a ilość ofiar jest bez znaczenia . No bo GDYBY zdołał zniszczyć wszystkich tzw. podludzi miał by bezkresne przestrzenie dla czystych i zdrowych germanów GDYBY mu się udało Niemcy byli by mu wdzięczni. Czyli wg pana miał obiektywnie racje ?
Czym sie różniły cierpienia ludzi pod okupacją niemiecką od bólu umierających z głodu Ukraińców. Czy ból polskich oficerów zabijanych w Katyńu był inny od bolu rozstrzeliwanych w Palmirach. zapewniam że cierpienie nie ma barw ideologicznych czy narodowych.
Na temat usmierzenia buntu na Ukrainie mozna dyskutowac ale jeszcze raz zwracam uwage na slowa jezuickie,ze cel uswieca srodki.Widocznie ,srodki podjete przez owczesna ekipe nie mogly byc inne" ... zagłodzenie paru milionów ludzi pan usiłuje usprawiedliwić wyższą koniecznością.
Zdanie Rozpaczanie nad losem i cierpieniami ludzi w rosji,czy w pozniejszym ZSRR przez polakow jest nie racjonalne.Ludzie,ktorzy doswiadczyli tam tego losu ,to poprostu tego nie zauwazyl" jest już kompletnie nie dorzeczne nie rozumiem tego zdania.. rozstrzeliwany Rosjanin tego nie zauważył czy też Polak maił to w nosie.
Niestety ale dyktatury udowodnily ze maja wieksza sile postepu w kazdej dziedzinie.Dyktatura proletariatu w ZSRR rowniez ta sile miala" ... gdyby to byla prawda to komunizm zwyciężył na całym świecie. Całe szczęście lokomotywa historii zwana ZSRR zdechła daleko przed metą a ekspres demokracji i wolności jedzie dalej. Ale tak to jest że knutem można kobyłę zatłuc a nie zmusić do pracy na garści owsa
Pan jest komunistą? To by wiele wyjaśniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na ten przykład całą swoją wczesną młodośc zbierałem strzykawki i buteleczki po zastrzykach które robiła mi moja oprawczyni-pielęgniarka. I.. te przedmioty mnie pociągały i fascynowały... Czy nie jest to jakiś rodzaj podświadomej ciągoty do oprawcy? Nie mówię tu o niemieckiej technice wojennej, która jest sama w sobie fascynacji warta,czy o umundurowaniu niemieckim które było nowoczesne eleganckie praktyczne i.. takie jakieś..inne, fajne (Stawka większa niż życie"- zaszczepiła mi ostatecznie pozytywny stosunek do niemieckiego munduru) ale o trupich główkach, czarnych furażerkach ss. znaczkach i emblematach faszystowskich. Sam znak swastyki jako coś bardzo niedobrego ma smak zakazanego owocu. Jest w tym coś z narodowego masochizmu... ja tak to czuję...
Namędrkowałem.Chyba wystarczy.
Pozdrawiam- Gajowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na ten przykład całą swoją wczesną młodośc zbierałem strzykawki i buteleczki po zastrzykach które robiła mi moja oprawczyni-pielęgniarka. I.. te przedmioty mnie pociągały i fascynowały... Czy nie jest to jakiś rodzaj podświadomej ciągoty do oprawcy? Nie mówię tu o niemieckiej technice wojennej, która jest sama w sobie fascynacji warta,czy o umundurowaniu niemieckim które było nowoczesne eleganckie praktyczne i.. takie jakieś..inne, fajne (Stawka większa niż życie"- zaszczepiła mi ostatecznie pozytywny stosunek do niemieckiego munduru) ale o trupich główkach, czarnych furażerkach ss. znaczkach i emblematach faszystowskich. Sam znak swastyki jako coś bardzo niedobrego ma smak zakazanego owocu. Jest w tym coś z narodowego masochizmu... ja tak to czuję...
Namędrkowałem.Chyba wystarczy.
Pozdrawiam- Gajowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie