Skocz do zawartości

III Piknik Historyczno-Wojskowy w Hażlachu k/Cieszyna


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 198
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Byłem rok temu na imprezie organizowanej w pobliskim Cieszynie (przez całkiem inny klub) przy odrestaurowanym przez nich schronie z 1939, i powiem szczerze że tam jest klimat, a nie festyn ludowy, ale i publika inna spotkałem dużo historyków i ludzi naprawde zainteresowanych historią w tym roku znowu zrobie te 300 km we wrześniu i przyjade na IV już piknik, a wieczorem jest nie zabawa taneczna tylko filmy dokumentalne z pierwszej półki.

Ale być może jestem za bardzo wymagający....

P.S tam za to pewnie dokładją i nie zarabiają na imprezie bo baza gastronomiczna o wiele uboższa.

Pozdrawiam przy okazji chłopaków z 4 Pułku Podhalańskiego z Cieszyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa.. zapominacie,że ta impreza tez miała inny charakter to był piknik a nie stricte rekonstrukcja. pokaz sprzętu jeżdżacego był na medal i warto pooglądać te wszystkie maszyny w ruchu. tu działało wszystko ok, i klimat o którym już ktoś pisał był naprawde w porządku:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie poniosło, i przez to za bardzo uogólniłem, w szczególności że ja akurat swoja uwagę skupiam na stronie niemieckiej, a na pozostałych się po prostu wystarczająco nie znam. Powinienem zaznaczyć że wypowiedź odnoszę do pseudo rekonstruktorów armii niemieckiej, a nie pozostałych. I tu właśnie uwidacznia się jak Ci ludzie wpływają na opinię o całej imprezie:(

Więc z tego miejsca jak tu siedzę PRZEPRASZAM Ciebie Panie Kamilo i Wszystkich którzy na tej imprezie prezentowali się na poziomie.

Pozdrawiam
Sonder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @wald moze pan potrafi wyjasnic mi zadziwiajacy fakt istnienia 2 konkurencyjnych imprez 6 km od siebie? czy nie warto bylo by polaczyc sily i zrobic jednej porzadnej imprezy? a tak mamy 2 imprezy gdzie kazdej cos dolega? czy moze mamy tu przypadek konkurencji na bij zabij?

bylem na obu imprezach ( 2* pod bunkrem i 2* w hazlachu) wiec uwazam ze cos na ich temat moge powiedziec chocby od strony organizacyjnej.

Moim zdaniem w/w imprezom nalezy sie sprawiedliwa ocena nie tylko pod katem rekonstrukcji, bo czym ze jest rekonstrukcja jesli klopoty logistyczno-organizacyjne potrafia ja skutecznie przycmic.

Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Tak trzymać Schutze aus GD !! Organizacja imprezy i sam piknik były świetne , ale cóż możemy zrobić , jeśli niektórzy ludzie z powodu swoich kompleksów wyznają zasadę :
Jeśli nie możesz zrobić czegoś sam , to przynajmniej zepsuj drugiemu " . Żal mi ich po prostu :) ......

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam za rok
Gefreiter aus GD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam i serdecznie pozdrawiam kolege @Schutze aus GD. Nareszci ktoś dosadnie i wyczerpująco odpisał na wszystkie zarzuty. Impreza jak juz wczesniej pisalem była super zorganizowana, zabezpieczenie idealne, ludzie świetnie sie bawili. Podobało mi sie to że rekonstruktorzy aktywnie brali udział w pikniku - opowiadali, odpowiadali na pytania, przedstawaiali zarys histryczny, nie szczedzili ciekawostek zainteresowanym. Kilka razy bylem swiadkiem gdy na prestizowej" imprezie, prestizowi" rekonstruktorzy ... zwyczajnie olewali widownię.
Tu było inaczej, tu byli normalni ludzie chcący przekazać cos ludziom :) i chwała im za to.
Za klimat,
za miłe słowa,
za wspólna walkę,
za rodzące się więzi,
za to że historia stała sie bardziej namacalna, dostępna, a nie sterylna i wołoszańska",
za to że widząc tych ludzi cos chwyta w gardle.

Kieruję te słowa także do ludzi dla których reko jest jak zimne klejenie modeli, nie dla przyjemności, wiedzy, poznania tylko dla pokazania który jest lepszy.

Jeśli chcecie walki , rywalizacji to zapraszam na mecz Motor-Arka Gdynia. Wtedy sobie pogadacie, pokrzyczycie, wymienicie poglady na temat wykonania szalików. Tylko o jedno prosze przyjedzcie [to do tych co nie byli a gadaja na temat klimatu na Pikniku :)]... bo nie ma rozmowy jeśli bedziecie to oceniac jedynie z relacji i zdjęć :))))))

Pozdrawiam całą brać która była na Pikniku, i o dziwo pozdrawiam ludzi którzy sie wypowiadaja , a nie byli :)

TheWolfe [semi-reko]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokój wolfe przecierz już nie ma sie czego czepić to teraz wezmą się za duperele
że buty poszeżane , ze kabura robiona , że zupa była za słona itp .. możemy6 pogadać na temat imprezy panowie ale może sie wybierzcie i popatrzcie a potem dyskutujmy
a teraz to jest jak rozmowa człowieka z lwem przyjemnosc żadna ryzyko duże tu też zadnych konkretów ale ryzykujecie przyczepienie się do wszystkiego aby tylko doczepić się czegoś ale żaden z pieniaczy nie pokazał siebie i swojego munduru na tym forum a wiele razy już było mówione i proszone o to . jest takie przysłowie NIE PIlEŚ TO NIE MÓW NA ZDROWIE"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to ta drezyna w kieszonce by sie jej czepić i odjechać :). W takim razie mam pytanie do tego zdjęcia:
https://forum.odkrywca.pl/uploads/forum_old/photos/picsforum19/sssturmabannfuhrer.jpg

Czy rozkladane krzesełko KD-2 [die-klapendupen zwei] nie powinno byc od spodu pomalowane kamuflażem wz.38", zastanwiam sie takze nad rodzajem szwów. Ale nie martwy sie na zapas mozna takie , świetnie wykonane kupic w pewnym internetowym sklepie...

TAKIM OTO AKCENTEM CHCE ZAKONCZYC FORUMOWE CZEPIANIE I UTYSKIWANIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego THEWOLFE, nie wiem skąd to wziąłeś?! Tożto przecierz KD-3 z kamuflażem wz.42". Szwy podwójne, naprzemianległe, widzę jak się charakterystycznie podwija nitka w drugiej linii. To przecierz widac jak byk. Poczytaj więcej na ten temat zanim się wypowiesz!!! buehehe dobre die klapendupen. Tak na serio to naprawde niezłe niezłe. Przydałoby sie właśnie więcej humoru i polotu na tym smutnym forum.
Pozdrowienia z Hażlacha dla Lublina. Liczymy na was w przyszłym roku ;)
Szutze aus GD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez zartowalem , po fakturze materialu i szwach kazdy wie ze to produkcja wczesnego DDR :)szwalnia VEB Karl-MARKS_STADT hehe, swoja droga, widziałem kiedyś takie na jednym propoagandowym filmie o NVA, jak byłem na obozie pionierów w NRD-ówku, hehehe

Licze ze piknik w przyszlym roku bedzie jescze lepszy a niedociagniecia usuniete :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, że to żart, spokojnie, a co do przyszłego roku, to też mam nadzieję, że forumowicze będa bardziej życzliwi. A najlepiej byłoby się spotkać a żywo", podniesc przyłbice i otwarcie, normalnie i spokojnie porozmawiać, zamiast kruszyć kopie pod pseudonimami, bo to żadna sztuka. Dziękuje w imieniu grupy za wszelkie konstruktywne uwagi i sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie 'KsięstwoCieszyńskie'... Mi-Gol byl widocznie moim pytanem 'przesilony'... może Pan mi odpowie??
Skoro w zeszłym roku był PIERWSZY piknik
http://www.odkrywca-online.com/piknik-militarny-w-hazlachu-k-cieszyna,330807.html#330807
a teraz jest III to gdzie się podział nr II ?? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie