Skocz do zawartości

Juz wiem bede szukal jednak tylko monet- jaki wykrywacz wybrac?


wojtekanka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,decyzja podjeta .Musze teraz pozbyc sie smetka (niestety)i compasa magnum a na ich miejsce kupic cos innego.Mysle o czterech wykrywkach a mianowicie :
1 whits prizm 2
2 whits clasic 5 id
3 tesoro cibola
4 c skope
Ten ostatni mysle dlatego,e mieszkam w GB i tutaj ten sprzet mozna kupic stosunkowo tanio, nic nie wiem jednak o jego osiagach.
Prizm jest fajny ale wydaje sie jednak, ze ma maly zasieg, ma jednak wyswietlacz i jest bardzo poreczny", niezla cena jest gdzies o jedna trzecia tanszy od tesor

Clasic 5 id jest troche ciezszy i ponoc nie najlepiej sie sprawuje w zasmieconych miejscowkach
Tesoro duzy zasieg , cena taka sama jak klasika,duzo dobrych kometarzy, nie ma jednak wyswietlacza.

Troche te moje przemyslenia haotyczne,ale juz od tego myslenia troche zglupialem.Jeszcze jedno najwazniejsz dla mnie rzecza w moim wykrywaczu jest zasieg ale i to zeby wykrywacz potrafil dac mi znac ze pod cefka znajduje sie np kawalek aluminium.
Prosze powiedzcie co wy na ten temat myslicie.
Dziekuje za wszystkie wypowiedzi,jezeli popelnilem jakies bledy to wybaczcie, poprawie sie jak ochlone.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wybralbym Cibole. Czy wyswietlacz tak naprawde jest potrzebny? Ludzie, ktory ufaja LCD traca duzo fajnych fantow. I wiem to z wlasnego doswiadczenia. Od dyskriminowania metali jest dyskryminacja, a nie wyswietlacz.

Mi tez na poczatku zalezalo na wyswietlaczu w detektorze. Potem zmienilem zdanie, kopiac kazdy wyrazny sygnal z pozyczonym wykrywaczem z LCD. Kiedy moj towarzysz nie wyciagal nic ponizej sygnalu 40", ja szarpalem wszystko, i bylem bardzo zadowolony.

No ale coz, to jeszcze kwestia gustu...

Pozdrawiam
Igomas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz ma tą przewagę,że można ustawić sprzęt na wszystkie metale a samemu decytować o kopaniu lub nie danego sygnału.Jest to gigantyczna przewaga nad wykrywką bez wyświetlacza.I chyba jedyna ;)
Natomiast co do kopania powyżej 40" (jeśli chodzi o Whitesa) to faktycznie zostawia się masę ciekawych fantów w ziemi.
Pozdrawiam,
wicja1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce ustawienie na wszystkie metale i sprawdzanie każdego celu zupełnie się nie sprawdza. Lepsze jest ustawienie dyskryminacji na poziomie gdzie najprawdopodobniej nie straci się niczego co mogłoby być czymś". Dla mnie nie ma znaczenia czy wykrywacz ma wyświetlacz czy nie, jeżeli ma to i tak się kieruję przede wszystkim dźwiękiem i sporadycznie, gdy mam wątpliwości zerkam na wyświetlacz. Są wykrywacze gdzie patrzenie na wyświetlacz jest konieczne np XLT/DFX, Explorer XS/II/SE, T2/F75 i in., jednak niepotrzebnie zajmuje to tylko czas (programowanie, interpretowanie, odczyt głębokości itp.)a w tym czasie użytkownik wykrywacza z 2 gałkami może pakować już fanty do pudełka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście wyświetlacz rozleniwia.Niestety.Tak jak i zdublowana dyskryminacja.Ale .... w specyficznych warunkach metoda o jakiej piszę jest lepsza.Na sprawdzonych miejscówkach można wyciągnąć więcej z wykrywacza ustawionego na wszystkie metale + wyświetlacz.
A wracając do kopania powyżej 40":
Mój kolega znalazł ostatnio złote 5 rubli.Wskazanie marne 31".Całe jego eksploratorskie życie legło w gruzach.Nigdy nie kopał nic poniżej 40" :))))))
Pozdrawiam,
wicja1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, sam to sprawdzałem, na złoto sygnał jest podobny do kolorowych śmieci, ale oczywiście jest sygnalizowane jako kolor. Pracuję na Minelabie Explorerze II. Zupełnie nie ma racji kolega Raned w stwierdzeniu, że patrzenie na wyświetlacz jest konieczne w Explorer XS/II/SE". Wykrywacz ten ma chyba najbardziej zaawansowaną identyfikację tonową i szukając polegam głównie na słuchu. Poleganie głównie na wyświetlaczu nie da dobrych efektów, gdyż ten sam fant w zależności od położenia względem cewki, rodzaju gruntu, zakłóceń itd. może dawać różne wskazania liczbowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wojtekanka: Z wymienionych przez Ciebie sprzetów wybrałbym na monetki Tesoro Cibolę.
Zgadzam się też w pełni z don66: zarówno w explorerze czy XLT/DFX nie trzeba wcale patrzeć na wyświetlacz, który służy jako (niezrównana zresztą) pomoc w pracy!
To, że jest tam tak dużo informacji, może się okazać niezwykle cenne w pewnych sytuacjach. Ale trzeba znać swój sprzęt żeby to docenić.

Pozdrawiam

VW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzcie lub nie ale cuda sie zdarzaja.Dzis moja zona powiedziala ak ci sie spieszy z tym nowym wykrywaczem, poczekaj do urodzin ( trzydziestych zreszta) i kup sobie cos naprawde dobrego dostaniesz ok 500£", wiecie co chyba poczekam do tego 22 wrzesnia ...

P.s. niech wszyscy wolnego stanu nawet nie proboja sie wysmiewac.Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
cinek-333, moze i whites jest najlepszy ale ja kupilem wreszcie hurrrrrrrrrrrrrrrrra minelaba quatrro,czy hura zmieni sie w o jejjjj po paru tygodniach nie wiem,teraz jestem zadowolony. Wykrywacz kupilem troche wczesniej niz bylo w planie bo nadarzyla sie okazja za 490 funtow z wysylka (nowiutenki). Pewno jednak jeszcze sproboje kiedy i whitsa i mam nadzieje ze jest naprawde wart takiego uwielbienia.Zyczcie mi powodzenia bo pewno mi sie przyda . Pozdrawiam wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wojtekanka
Jestem posiadaczem quatro od okolo2,5 roku.Generalnie jestem zadowolony z niego.Pierwsze dwa ,trzy wyjscia w teren byly dosc trudne ,troche czasu zajelo mi osluchanie sie z kakofonia dzwiekow.Potem bylo juz tylko lepiej.Szukam glownie militarki,i moim zdaniem calkiem dobrze qatrro sobie z nia radzi.Problem jest waga po 5-6 godzinach szukania czuje zmeczenie.W bardziej zasmieconych terenach uzywam 8 calowej cewki.
Zycze powodzenia i pozdrawiam egon10.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, egon 10 chetnie bym sie od Ciebie czegos dowiedzial na temat tego wykrywacza zwlaszcza jezeli szukasz nim militarii poniewaz myslalem ,ze do tego to on sie za barzdo nie nadaje . podaj jakis nr gg lub jakis inny kontakt.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie