Jump to content

Test trzech Tesoro i jednego Rutusa


beaviso

Recommended Posts

Pod tym adresem znajdziecie opracowane wyniki testów powietrznych czterech wykrywaczy:
http://www.eksploracja.eu/forum/DetectorsTest_14052007_byBeaviso.pdf

Interesujące mogą być różnice pomiędzy starymi a nowym (HOT) Tesoro. Warto zauważyć także wpływ stosowania czerwonego zakresu" czułości. Rutus wypada pomiędzy starymi a nowym Tesoro. Trzeba jednak pamiętać, że w praktyce dużą rolę odgrywa także jakość dyskryminacji, która w Tesoro jest bez zarzutu.

M.
Link to comment
Share on other sites

P.S.
Za pomoc w testach dziękuję:
- Herussowi - za współuczestnictwo w komisji" oraz udostępnienie Bandyty
- Pani Herussowej - za udostępnienie Conquistadora
- Pani Beavisowej - za udostępnienie Ciboli
- Markowi Balladowi" - za udostępnienie Whites'a, który chyba jednak nie działał tak jak powinien ;)

M.
Link to comment
Share on other sites

Gratuluje,kawał roboty i to z bardzo profesjonalnym podejsciem.Dwa lata chodziłem z Rutusem U2 i w tym czasie, trzy razy zaskoczył mnie niesamowicie pod względem zasięgu.Dzisiaj chodze z Vaguero i ciągle czekam na potwierdzenie jego zasiędu.Ale to tylko pięć miesięcy,więc może to nastąpi.Mała dygresja,mianowicie w instrukcji Tesoro pisze,żeby dzwięk wiodący threshold ustawić jako ledwo słyszalny /mówie o standartowym ustawieniu /.Tymczasem ustawienia między cichym -ledwo słyszalnym a prawie niesłyszalnym to różnica w zasięgu jakieś 3 centymetry.Tak więc w praktyce najważniejszy jest ten moment kiedy nie wierzysz że kopać trzeba jeszcze głebiej i musisz się zmusić do dalsze kopania.
Link to comment
Share on other sites

Witam. Po przeczytaniu testu myślę sobie że zdecydowana róznica zasiegów pomiedzy cibolą a resztą może wypływać z owosci" i starosci pozostałych wykrywaczy. Nie chodzi tu o nowość i starość technologiczną tylko o czas użytkowania sprzetu w polu. Sądze że zupełnie nowe modele wymienionych starych Tesoro, Rutusów i Whitesów miały by lepsze zasiegi. Jest tak że po pewnym czasie użytkowania wykrywacze tracą swoje maksymalne osiągi. Kurz, wilgoć, temperatura, uderzenia nawet najlepszemu wykrywaczowi po pewnym czasie zaszkodzą.
Test został zrobiony profesjonalnie, to tyle chciałbym dodać. Pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information