Skocz do zawartości

Kolekcjonowanie ekwipunku


R51

Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam kolekcjonować ekwipunek żołnierski z czasów II Wojny. Takie zbieranie ma to do siebie, że nie ma końca i zawsze będzie jakiś troczek, którego się nie posiada. Żeby się nie zanudzić zbieram rózne armie. Eksponaty do kolekcji nie nabywam w drodze prozaicznych zakupów handlarz-kolekcjoner (nie dam draniom zarobić). Trafiają do mnie drogą a) plądrowania opuszczonych chałup
b) mniej lub bardziej dobrowolnych darowizn
c) zakupów za bezdurno"
d) wymian
e) tego co sam wykopię
Tutaj kilka przykładów takich niekompletnych zbiorów. Zachęcam do nadesłania waszych własnych impresji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem 6 latek i chodziłem z wujkami" na skarby marzyło mi się... choroba nawet wtedy nie chciałem zostać mundurowym. Gdybym nim został myślę że z podziwu byście nie wyszli ile można ukisić fantów, ale stety lub niestety jestem archeologiem (zawód wyuczony i od czasu do czasu wykonywany) i podobnie jak większość osób na tym i innych forach poszukiwaczy mogę sobie tylko pomarzyć o tych przewspaniałych trepowskich i policyjnych magazynach pełnych dóbr wszelakich...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma nic nieoryginalnego... Gdybym dołożył repro to zamieściłbym wtedy zdjęcie w dziale dotyczącym rekonstrukcji historycznych. Wydaje mi się że standardowy deszczyk" Wehrmachtu nie jest żadnym rarytasem (cena oryginału zblizona jest do dobrej podróby)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie