Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Kitty Webster

CHOSZCZNO (niem. Arnswalde) 1945

Recommended Posts

kurcze jakos nie kojarze tego.... moze kto inny ;) moze pamietasz czy bylo to w lasach przyleglych do ch-na czy gdzies kawalek dalej ? ;)

To musiało być blisko Choszczna bo byłem za mały na dłuższe wycieczki :)

Witam

Dziś natrafilem w necie na takie opowiadanie ( filmik) o operacji Sonnenwende w okolicach Choszczna.

Moze komuś coś pomoże, zamieszczam link .

http://www.choszczno.info.pl/wideoteka/bitwa-o-choszczno

pozdr

witam. mieszkam na ziemi choszczeńskiej od urodzenia i wychowałem się na wycieczkach po okolicznych lasach. wydaje się mi ze mogę pomóc co niektórym.. tzn. jeśli chodzi o pewien bunkier... znajduje się on po drodze na ręcz. z lewej strony za strzelnicą ale przed gospodarstwem państwa K. teraz niewidoczny jest z drogi. jest chyba jedynym tak dobrze zachowanym w okolicy. znalazłem kiedyś przed nim fragment gąsienicy. może jeszcze tam leży. w środku w posadce jest otwór (jeśli dobrze pamiętam). nie wiem czy coś jest w nim,jest zasypany. znam jeszcze kilka ciekawych miejsc. niedaleko mieszka rolnik znany w okolicy nazwisko jak ptak ale nie jastrząb ani orzeł (na S). w trakcie prac budowlanych na jego posesji wykopano szczątki jakiś wojskowych, może niemieckich? bardzo mnie to zaciekawiło mimo iż nienapisaną nigdzie o tym:( może ktoś coś wie. dziękuje pozdrawiam.

Witam w okolicy nowego budownictwa na ul. Staszica a polem są jakieś ruiny z możliwością wejścia w kanały. Ale nie zaglądałem często tam chodzi po polu ziomek z jak to nazywacie pikaczem ;-)

@adam12 cześć a ten bunkier to w którym kierunku i która droga ?
choszczeńska 151 czy stargardzka 10 ?

• Create New...

Important Information