Skocz do zawartości
  • 0

10 kg złomu, proszę o ID


havir

Pytanie

Siemka, u wujaszka na wsi leży na podwórku taki fant, kiedyś leżał w garażu, ale jak wujaszek spawał, wpadła iskra do środka i były małe fajerwerki, wuj się wystraszył, wyniósł pod wierzbę. Podpowiedzcie coś na temat pochodzenia, napiszcie też, czy jest bezpieczne, ja sam przekonywałem wujaszka, że tak, bo wypaliły się resztki trotylu lub prochu i zapalnika też nie ma, ale może wam uwierzy, jak mu post pokażę. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, u wujaszka na wsi leży na podwórku taki fant, kiedyś leżał w garażu, ale jak wujaszek spawał, wpadła iskra do środka i były małe fajerwerki, wuj się wystraszył, wyniósł pod wierzbę. Podpowiedzcie coś na temat pochodzenia, napiszcie też, czy jest bezpieczne, ja sam przekonywałem wujaszka, że tak, bo wypaliły się resztki trotylu lub prochu i zapalnika też nie ma, ale może wam uwierzy, jak mu post pokażę. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że dno ma płaskie, czyli jedyny zapalnik był na górze. Jeżeli jest całkowicie pusty wewnątrz to jest też całkowicie bezpieczny. Jeżeli ma coś w środku (resztki trotylu) to wujek posiada materiały wybuchowe a za to jest do 8 lat. Oczywiście nie dłub, nie wrzucaj do ognia, nie tnij szlifierką ani palnikiem, no i trzymaj z daleka od tej spawarki. Trotyl trudno pobudzić, ale jak Ci się to uda to cała wieś się dowie. Na podwórku niech nie leży nawet jeśli puste. Sąsiad się wystraszy, zadzwoni, przyjedzie policja, która nie lubi wracać z niczym, więc będą zaglądać tu i tam, co jak wiadomo nie jest wskazane. Jeszcze wujkowi dziuplę zamkną:) Naturalnie z materiałem wybuchowym to należy zgłosić policji, saperom. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka, dzięki za ID, dno ma płaskie, więc może służyć za wazon, he he, a tej policji to nie bójmy sie tak bardzo, bo nie tacy przestępcy po wolności chodzą, najwyżej fanta by zabrali, no ale to dla militariomana to właśnie najgorsze, pzdr, cześć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie