Skocz do zawartości

Dziś w TV o ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH !!!!!!!!!


Sebastian p

Rekomendowane odpowiedzi

AKMS - nie chce mi się pisać po raz czwarty tego samego. Albo się odniesiesz do faktu istnienia cenzury albo EOT dla mnie. I nie mydl oczu kabaretami czy innymi Chałupami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jp, kabarety? Chałupy? O czym Ty piszesz?

Powiedz mi tylko DLACZEGO WG. CIEBIE WSZYSTKIE MATERIAŁY DO 1989 TO NIC NIE WARTA PROPAGANDA A PO 1989 TO SZCZERA PRAWDA??? Po czy to poznać??? I nie zasłaniaj sie peerelowska cenzura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabarety? Chałupy? O czym Ty piszesz?"

To był taki test - nie zdałeś. Albo jesteś za młody żeby pamiętać komunę, albo wszystko zapomniałeś.

Co do Twojego pytania, a właściwie tego co napisałeś na końcu (wreszcie zauważyłeś ten szczegół) - cenzura _na prawdę_ była. Ja się nią nie zasłaniam, tylko stwierdzam dość prosty fakt, że wszystkie materiały sprzed 1989 roku były cenzurowane. Chyba temu nie zaprzeczysz? Moim zdaniem dyskwalifikuje je to jako wiarygodne prace historyczne.

Druga sprawa - możesz się ze mną nie zgadzać, ale nie przypisuj mi poglądów, których nie wypowiadałem. Nie uważam, że wszystkie materiały powstałe po 1989 roku to szczera prawda"; pisałem nawet wyraźnie, że są one zróżnicowane pod względem jakości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby AKMS juz ci wytłumaczyć łopatologicznie subtelną różnice: to czy przed 89 rokiem naczytałeś sie ksiazek np. Herlinga -Grudzińskiego czy Józefa Czapskiego kupionych w oficjalnych księgarniach? Czy często w gazetach pisano o Katyniu? i wydawano na ten temat publikacje? a jesli to co o tym pisano?. Teraz mozesz sam napisać swoja wizje historii, możesz pojsc do biblioteki archiwum (również byłego PZPR) i napisać co tam uważasz. Inną sprawą jest czy ktoś to kupi. ale pisać i wydać mozesz wszystko nawet np pisząć że Katyń zrobili sowieci albo że referendum w 1946 roku było zrobione w sposób demokratyczny. Również mozesz napisać że w 39 roku Zwiazek radziecki zajął wschodnie tereny Polski aby wziąć w opieke ludy zachodniej ukrainy i bialorus. nikt ci tego nie zakazuje. Po tym to poznać ........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad'vocem posta akms'a jak rozróżnić czy przed 89' historiografia ostatniego stulecia relacjonowana była w sposób rzetalny ... czy ktoś słyszał że pogoniliśmy bolszewików bo nas napadli po odzyskaniu niepodległości - nie, a co wobec tego słyszeliśmy - w najlepszym razie w szkole słyszało się pańska polska uniemożliwiła rozlanie sie rewolucji na tereny ciemiężonej przez kapitalistów europy, lub zapobiegła połączeniu sie rewolucji sowieckiej z coraz śmielej poczynającą sobie olszewicką rewolucją niemiecką" ...

inny przykład (może lekko przejaskrawiający oczywiste fałszerstwa i wymysły) niejaki pawka morozow - doniósł na własnych rodziców kułaków - miał być przykładem dla młodych komsomolców ... co się okazało - taki człowiek w ogóle nie istniał - został wymyślony na potrzebę chwili ...

a może bohater rewolucji bolszewickiej niejaki czapajew - taki rewolucyjny rambo - świat dowiedział się o jego wyczynach od jednego politruka, który bzdurnie opisał go w swoich pamiętnikach jako bohatera bo było zapotrzebowanie (gdyby nie to, nikt by o nim nie słyszał) ... otóż owy czapajew zginął śmiercią uciejakącego żołnierza - utopił się podczas przeprawy przez rzeke po niespodziewanym ataku żołnieży kołczaka lub denikina (już nie pamiętam), co w niczym nie przeszkodziło nadaniu mu statusu bohatera narodowego zsrs, i tak jego imieniem nazwano miasto, każde szanujące sie inne miało ulicę czapajewa, jakby tego było mało nawet na amerykańskie studebakery krasnoarmijcy mówili czapajewy - niezniszczalne bagadyry ;-) he he he, co ciekawe na pytanie dlaczego ciężarówki mają białe amerykańskie gwiazdy ??? z przekonaniem odpowiadali że były pierwotnie przeznaczone na eksport do usa jako pomoc wojskowa ...
nawet przypomniał mi się jeden kawał traktujący o tej szczególnej postaci, mający również związek z rzetalnością historyczną (na śmieszno) przed 89' - oto on: muzeum historii rewolucji październikowej, przewodnik oprowadza grupę pionierów - w tej gablocie uprząż konna czapajewa, a tu widzimy szkielet czapajewa - dodaje z powaga przewodnik ... na co jeden z pionierów pyta: a ten mały szkielet obok szkieletu czapajewa ??? aaaaaaaaaaaa to, to jest szkielet czapajewa jak był mały :-)

mamy swojego czapajewa" i my ... nie jest to oczywiście tak głupie i poroste do podważenia kuriozum ... o ludwiku waryńskim pewnie niewielu usłyszałoby (może z wyjątkiem ludzi z miasta jego urodzenia i okolic) ... został wyciągnięty jak królik z kapelusza przez czerwonych bo było takie zapotrzebowanie no i zrobili z socjalisty zafascynowanego ruchem robotniczym zdeklarowanego komunistę, później ulice fabryka itp. pamiętajmy że czasy 19 wieku to nie czasy aleksandra wielkiego, że umierając w wieku 30 lat można w tak znaczny sposób zaznaczyć swoją bytność na tym łez padole ...

ostatni przykład: głód na ukrainie sztucznie wywołany przez stalina przy rozkułaczaniu chłopów ... umarło z głodu według różnych szacunków 8-10 mln ludzi ... słyszałeś o tym przed 89' rokiem - nie, a teraz to świętość narodowa ukraińców ... takich manipulacji było wiele ...

to jest właśnie różnica w relacjonowaniu historii przed i po 89' ...

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta....

IPN- owska prawda to materiały wyciągnięte archiwów MON i MSW i przygotowane przez proroków" IPN takich jak te indywidua jak Gontarczyk.....to ja dziękuję za taką prawdę niech ją sobie........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer", ty nie czytaj juz literatury historycznej, bo z tego nic dobrego nie wynika, ty sobie przeczytaj co Oleksy ma do powiedzenia Gudzowatemu o sobie i swoich kolegach. Gdyby WiN i NSZ wygrali w 1945-46, to całe to towarzystwo pasałoby krowy, a nie było prezydentami, premierami, marszałkami.
Mnie możesz nie wierzyć, historykom z IPN też możesz nie wierzyć, ale Oleksy chyba się nie myli, zwłaszcza jak mówi, że wszyscy oni mieli w dupie Polskę. Taka jest smutna prawda o formacji politycznej, której korzeni tak zaciekle bronisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszyscy przeciwnicy lewicy będą przytaczali słowa Oleksego, który rozmawiał z Gudzowatym przy wódce i zakąsce. Dla przeciwników politycznych lewicy z dnia na dzień po upublicznieniu tych taśm Oleksy stał się niemalże wyrocznią, która mówi całą prawdę i tylko prawdę, a z pewnością prawdę jak mówi źle o swojej partii, a prawda jak wiemy przeważnie jest po środku. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro IPN, filmy dok., WIN itp, są do d....., bądźmy sprawiedliwi i pozwólmy im jeszcze istnieć przez jakieś 40 lat, do nadejścia nowej ery 55 letniego socjalizmu.
Teraz wszyscy przeciwnicy lewicy przez Józka, będą wytykać naszemu Olkowi, ból goleni na pewnym mało znaczącym cmentarzu, czy jakieś tam przekręty (obecnie spłacane z pieniędzy nas wszystkich - podatników) na parę mld $ (z fabryką osocza), tego czy tamtego umoczonego z ogródka, itp., Jak można tak krzywdzić, obwiniać, przecież sie starali, w końcu trzeba z czegoś żyć...., Józek be, po co (tam) tyle pił? przecież tylko my mamy od 45 monopol na nagrywanie. :( Popsuł cam beck.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisałem że Oleksego bronię - ?

Powiedział co powiedział - a w d...pie to Polskę miało całe towarzystwo rządzące, tak z lewa jak z prawa od Wałęsy poczynając i na teraźniejszych kończąc
Zawsze liczyli się kumple, kolesie, teczki, albo aborcja a nie żeby w końcu podnieść poziom życia masom a nie tylko jednostkom i grupkom.

Co do tego kto byłby pastuchem to już bajania, bo i tak nigdy by NSZ, WIN i inne organizacje podziemne nie przywróciłyby stanu przedwojennego - Stalin trzymał za mordę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acer", a prosiłem...przeczytaj, a potem pisz: Oleksy wcale nie mówił o Wałęsie i na prawo od niego, tylko wyraźnie mówił: ja nie, ale moja sitwa tak" i dalej, że nikomu z lewicy nie wierzy itd.
Zarzucasz kłamstwa historykom z IPN, a sam przekręcasz słowa Oleksego, oni piszą o sprawach sprzed 60 lat, a ty próbujesz wcisnąć kit w sprawie sprzed tygodnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj mnie człowieku, dobrze wiesz o co mi chodzi a łapiesz za słówka -

To co że nie mówił o Wałęsie - to znaczy że ci byli cacy ?

Ktoś coś powiedział na luzie co myśli o lewicy - i na tym koniec ? tylko u nich tak było ?

Akurat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam Panowie! Nie czytałem odkrywców od ponad 6 miesiecy.Widze że wywiązała sie tutaj ciekawa dyskusja.Otóż i ja chciałbym dołożyć swoje 5 groszy.Zgadzam sie z jednym z kolegów, ze czesc tej powojennej partyzantki to były zwykłe bandy, które żeby sie utrzymać rabowały często niewinnych ludzi.A napad na GS i normalny szary człowiek który jest odpowiedzialny za ten sklep-ginie w obronie pieniędzy -jak to nazwać.Przychodzili nocą do gospodarza i spróbuj odmówić im ,,poczęstunku,, i zawiadom policje ze cie bandziory nachodzą .Zaraz jesteś konfident-może nie?Czesc tych ludzi schroniła sie w lesie ponieważ nie chciała iść do wojska,częsc zdezerterowała z milicji -bo bała się kulki od leśnych .U mnie w rodzinie też był kuzyn w takiej ,,partyzantce,, przez pierwsze 5 miesiecy rabowali niewinnych ludzi, potem zostali wchłonieci przez Łupaszkę był u niego 2 miesiące .Teraz to on wielki działacz niepodległosciowy> Trzeba mówić prawdę tak jak było ponieważ żyją jeszce świadkowie tamtych dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiosną 1945 roku L.Okulicki rozkazem rozwiązał Armie Krajową - i od tego momentu każdy kto nie zastosował sie do tego rozkazu zostawał bandziorem - czy tak trudno to zrozumieć .
Tylko literatowi z krainy emaliowanej patelni pomylily sie epoki , ludzie i zdarzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos we Francji nikt nie tworzył "zolnierzy wylętych przeciw legalnemu rzadowi"

po wojnie...

Francja = Polska
rząd fancuski = rząd (prawie)polski (wszak cieszył sie poparciem brata ze wschodu, jakaż była frekwencja w wyborach z 1947 r, jak sprawnie liczono głosy, szok)

Jednym słowem porównanie - zajeb.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
zawiedziesz się ... za kilka lat pomniki stawiene dziś nie przestaną istnieć z prostej przyczyny - są stawiane bohaterom ...
co się zaś tyczy wcześniejszej wypowiedzi, że po decyzji okulickiego ak przestała istnieć, a ci co walczyli dalej byli bandytami, to jak by powiedzieć że po kapitulacji w 39' hubal był bandytą ... ile wagonów soli trzeba zjeść żeby wypisywać takie głupoty ... bez urazy ale czy mieliśmy zachowywać się jak francuzi, a może jak finowie ... nic z tego ... tak, ak została rozwiązana ale warto się zastanowić czy generałowie podjeliby taką decyzje gdyby wiedzieli co się z nimi i ich żołnierzami później stanie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie